Anonymous hackli ruskú centrálnu banku, hovoria hackeri. Zverejnili gigabajty dát

Hackeri z Anonymous publikovali desiatky gigabajtov dát. Tvrdia, že ide o dáta, ktoré pochádzajú z ruskej centrálnej banky.

hackeri hackli rusku centralnu banku
Zdroj: Anonymous (Twitter), Rokas Tenys / Shutterstock.com

Hackeri z Anonysmou opäť udreli. Zatiaľ, čo posledné dni sme mohli čítať o kybernetických útokoch napríklad na spoločnosť Nestlé, či sociálnu sieť VK, tak najnovšie hackeri hovoria, že hackli ruskú národnú banku.

Hackeri ešte vo štvrtok písali, že do 48 hodín zverejnia viacero dokumentov z ruskej centrálnej banky, tak sa teraz aj deje. Pridružený hacker ku skupine Anonymous, The Black Rabbit World, len pár hodín dozadu publikoval prostredníctvom sociálnej siete Twitter status, prostredníctvom ktorého sprístupnil niekoľko gigabajtov dát tvrdiac, že ide o údaje z ruskej centrálnej banky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete nižšie čítať, tak hacker píše:

„Ľudia by sa nemali báť svojej vlády, vlády by sa mali báť svojich ľudí.“ ďalej dopĺňa: „Tieto dokumenty sme distribuovali na rôzne miesta na internete. Ak budú odkazy cenzurované, budeme ich zdieľať na ďalších odkazoch.“

Spolu s touto správou poukazuje aj na 28GB dát, ktoré je možné stiahnuť prostredníctvom odkazov nižšie zo serverov mega.nz.

Súbory, ktoré hackeri zverejnili obsahujú rôznu korešpondenciu, informácie o prevodoch peňazí, výročné správy, obchodné dohody a ďalšie dokumenty. Rovnako treba uviesť, že podľa všetkého nejde o všetky dokumenty, ku ktorým sa hackeri dostali. Ďalší pridružený účet k hackerskej skupine, Anonymous @DepaixPorteur, píše o 1TB dát, ktoré budú čoskoro rovnako zverejnené.

DepaixPorteur v ďalších statusoch píše, že dokumenty budú v najbližších hodinách distribuované prostredníctvom torrentov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre