Android 11 v BETA zostavení príde neskôr ako sa čakalo

Predstavenie Androidu 11 v BETA verzii sa odkladá na jún

Android 11
Zdroj: Vosveteit.sk

Android 11 sa vo zvýšenej miere spomína od druhej polovice februára tohto roka, kedy spoločnosť oficiálne sprístupnila náhľad Androidu 11 pre vývojárov. Od vtedy môžeme počuť o viacerých nových funkciách, ktoré vývojári s nami medzičasom zdieľali. Napríklad o natívnom nahrávaní obrazovky spolu so zvukom, novom manažmente konverzácií, lepšej ochrane súkromia a podobne. Pôvodne sa očakávalo, že verejná BETA verzia Androidu 11 bude uvoľnená v priebehu mája, bohužiaľ, nestane sa tak. Nižšie si môžete pozrieť pôvodne plánovaný harmonogram.

Android 11_povodny plan distribucie
Zdroj: xda-developers.com

Android 11 BETA bude dostupný v júni

Na serveroch Youtube sa objavilo video publikované spoločnosť Google, ktoré hovorí o tom, že verejné predstavenie BETA zostavenia pre Android 11 sa bude konať 3. júna. Google vo videu ďalej hovorí, že konferencia sa nebude konať ako tomu bolo doposiaľ zvykom, teda prostredníctvom  konferencie v Kalifornii, ale online.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť nižšie, tak nový časový harmonogram dostupnosti Android 11 určite bude mať nejaký dopad na oficiálnu dostupnosť OS pre jednotlivých výrobcov, ale nebude to nič dramatické. Oficiálne predstavenie nového Androidu by malo nastať v  priebehu 3. kvartálu tohto roka, tak ako bolo plánované. Môžeme však očakávať, že sa tak stane ku koncu kvartálu. Následne bude nový Android 11 distribuovaný prostredníctvom výrobcov ku koncovým používateľom. Tu však treba dodať, že to nebude hneď. Ako tomu bolo v minulosti, tak distribúcia bude trvať rádovo niekoľko mesiacov.

Android 11_novy plan distribucie
Zdroj: xda-developers.com

Via xda-developers.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre