NávodySpravodajstvo

Pozrite sa, ako môžete vylepšiť Váš prehliadač Google Chrome

Pozrite si niekoľko tipov ako môžete vylepšiť prehliadač Google Chrome

Hoci každý z nás je iný  a preferuje iné funkcie a vlastnosti internetových prehliadačov, tak aj napriek tomu väčšina z nás využíva Google Chrome. Dôvodom je, že je rýchly a skvelo optimalizovaný pre väčšinu internetových stránok. A práve preto vám prinášame niekoľko užitočných tipov, ako môžete z  prehliadača Chrome vyťažiť o niečo viac, ako je len štandard.

Obraz-v-obraze

Prvá funkcia, na ktorú by sme radi upozornili, je funkcia Obraz-v-obraze. Ide o šikovnú funkciu kedy viete napríklad videá prehrávané na Youtube sledovať v plávajúcom okne nad ostatnými stránkami a aplikáciami. Všetko čo k tomu potrebujete, je stiahnuť si rozšírenie od spoločnosti Google. Následne vo vrchnej časti prehliadača Vám pribudne ikonka sledovania videí v plávajúcom okne. Odkaz na rozšírenie nájdete nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Vosveteit.sk
Zdroj: Vosveteit.sk

Ovládanie multimediálneho obsahu

Ďalšia užitočná funkcia, ktorá je dobre schovanou v prehliadači Chrome je možnosť ovládania multimediálneho obsahu. Funkciu zapnete prostredníctvom experimentálnych nastavení, ktoré otvoríte pomocou adresy „chrome://flags/“. Po vložení adresy do prehliadača vyhľadajte „Global Media Controls“ a zvoľte možnosť „Enabled“. Následne reštartujte prehliadač. Ako môžete vidieť nižšie na druhom obrázku, tak Vám v hornej lište pribudne ikonka tónov. Pri prehrávaní hudby, ak na ňu kliknete, tak sa Vám  otvoria  možnosti ovládania hudby.

Zapnite si režim čítania

Pri skrytom menu ešte zostaneme. Vedeli ste, že prehliadač Chrome ponúka aj možnosť zapnutie režimu čítania? V tomto režime sa Vám web prepne do režimu čítačky, pričom Vás nebudú obťažovať reklamy. Otvorte si v adresnom riadku opäť „chrome://flags/“ a dajte si vyhľadať „Enable Reader Mode“. Následne zvoľte možnosť Enabled a reštartujte prehliadač. V adresnom riadku následne uvidíte ikonku čítačky. Okrem iného v tomto režime si následne môžete upraviť veľkosť textu, podsvietenie a podobne.

Google Chrome_rezim citacky
Zdroj: Vosveteit.sk

Paralelné sťahovanie

V rámci skrytého menu  dávame do pozornosti ešte funkciu „Parallel downloading“. Ide o funkciu, prostredníctvom ktorej môžete vyťažiť z rýchlosti sťahovania troška viac. Po zapnutí tejto funkcie sťahovaný súbor je rozdelený na viacero častí, ktoré sú následne paralelne sťahované.

google Chrome_pararelne stahovanie
Zdroj: Vosveteit.sk

Prirodzenejšie skrolovanie

Posledná funkcia, ktorú by sme Vám radi ukázali v rámci skrytého menu je „Smooth Scrolling“. Odporúčame Vám ju zapnúť hlavne v prípade, ak sa stretávate s trhavým skrolovaním stránky. Funkcia by mala spraviť to, že posúvanie bude plynulejšie vrátane animácií.

Chrome_rychlejsie skotrolovanie
Zdroj: Vosveteit.sk

Prenášajte obraz z prehliadača do chytrej televízie

Vedeli ste, že môžete prostredníctvom prehliadača Chrome prenášať obraz  z počítača do Vašej chytrej televízie. Funkciu oceníte pri sledovaní online filmov či seriálov, kedy budete môcť prostredníctvom funkcie Prenášať streamovať obsah. Kliknite na Nastavenia prehliadača (tri bodky) a  po tom na funkciu Prenášať. Pomocou nej vyhľadajte Vašu televíziu a pripojte sa k nej. Následne uvidíte, ako jednotlivé rozšírenia a internetové stránky zaťažujú výkon počítača.

chrome cast google chrome_prenasanie obsahu
Zdroj: Vosveteit.sk

Ktoré stránky neprimerane vyťažujú Váš počítač

Stáva sa Vám, že sa Vám prehrieva Váš notebook počas prezerania internetu alebo sa Vám spomaľuje. Nemusíte mať hneď vírus, ale problémom môže byť konkrétna internetová stránka, ktorú máte otvorenú (môže napríklad využívať Váš výkon, aby ťažila na pozadí digitálne meny). Identifikovanie „problémových“ stránok pritom nie je tak náročné. Stačí si otvoriť správcu pomocou klávesovej skratky SHIFT + ESCAPE .

Google Chrome_spravca kariet
Zdroj: Vosveteit.sk
Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close