NávodyWindows

Ako vo Windows 11 a Windows 10 spustíte „Božský mód“ a na čo vlastne slúži?

Pozrite sa, ako môžete vo Windows 11, ale i vo Windows 10 spustiť špeciálny režim, Božský mód, ktorý ponúka cez 200 systémových nastavení.

Božský mód sme mohli prvýkrát vidieť vo Windows Vista, pričom prítomný je v rozhraní Windowsu do dnes. Čo to však je a na čo slúži? Vo veľmi zjednodušenej podobe, ide o špeciálny nástroj, prostredníctvom ktorého sa dostanete ku viac ako 200 nastaveniam vo vašom počítači prostredníctvom jednej strany s nastaveniami. Rovnako treba povedať, že ide i o nástroj, prostredníctvom ktorého môžete pristupovať k častiam systémových nastavení, ktoré inak nie sú dostupné.

Režim „Božský mód“ zodpovedá svojmu názvu

Nástroje, ktoré nájdete v režime Božský mód, resp. God Mode, pokrývajú množstvo každodenných úloh, ako je pridávanie a odstraňovanie aplikácií alebo používateľských účtov, hranie sa s diskovými oddielmi, vytváranie bodov obnovenia systému alebo úpravy nastavení napájania. Inými slovami, názov tohto režimu zodpovedá i jeho funkciám. Ako sa k nemu dostanete a kde ho nájdete?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Takto si môžete zapnúť Božský mód vo vašom Windows počítači

Nižšie vám ukážeme postup, ako si môžete Božský mód zapnúť vo vašom Windows počítači. Postup budeme ukazovať v systéme Windows 11, ale postup ako taký, je rovnaký i pre Windows 10. Prípadne, ak by ste chceli vidieť postup v systéme Windows 10, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti návod, kde sme sa venovali tejto téme podrobne.

Preto, aby ste aktivovali Božský mód, tak je potrebné vytvoriť na ploche vašej obrazovky prázdny priečinok, ktorý pomenujte „GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}“.

Následne, ako pomenujte prázdny priečinok podľa názvu vyššie a stlačíte Enter, tak zmení ikonu. Viď prvý obrázok nižšie. Potom kliknite na ikonu, ako keby ste chceli otvoriť priečinok. Ako môžete vidieť na druhej snímke nižšie, tak sa vám otvorí okno, v rámci ktorého budete mať dostupné tie najrôznejšie systémové nastavenia.

V súvislosti s Božským režimom vám dávame do pozornosti, že vo vrchnej lište, ako otvoríte tieto nastavenia, tak je k dispozícii prázdne okno, prostredníctvom ktorého môžete vyhľadávať rôzne nastavenia podľa kľúčových slov. Ide o vcelku šikovný nástroj, ak chcete predísť zdĺhavému vyhľadávaniu konkrétnych nastavení vo vašom počítači.

Windows 11 bozsky mod_6_vyhladavanie funkcii
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že tip na funkcia vás oslovil a hlavne, že ju budete využívať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close