SpravodajstvoXiaomi

Centrum ovládania nadstavby MIUI 13 sa po novom zmení: Takto bude vyzerať základná súčasť systému!

Nové Centrum ovládania v nadstavbe MIUI 13 po novom prinesie i ovládanie hlasitosti smartfónu. Bude sa nachádzať na mieste veľkých tlačidiel.

Počas posledných dní sa naša pozornosť sústreďovala na predstavené modely zo série Xiaomi 12, ale i novú nadstavbu operačného systému Android. Ide o novú verziu od čínskeho Xiaomi, ktorá prichádza do smartfónov s označením MIUI 13. Prináša so sebou i množstvo nových funkcií i lepšiu spoluprácu zariadení medzi sebou navzájom, no nechýbajú ani kozmetické úpravy. Medzi ne môžeme zarátať i zmenu zobrazenia nového Centra ovládania, ktoré sa opäť raz bude podobať viac na systém iOS od amerického Applu. Pohľad na nové Centrum ovládania ná prináša známa komunita Xiaomiui a my sa už nevieme dočkať, kedy ho budeme môcť vyskúšať.

Do Centra ovládania sa pridá i ovládanie zvuku

Poznáte to, držíte svoj smartfón v jednej ruke a ovládanie zvuku je celkom nešikovné. Kým správne stlačíte tlačidlo na bočnej strane smartfónu, môže byť už neskoro. Ovládať hlasitosť smartfónu sa dá i cez nastavenia, no i tento proces je celkom zdĺhavý. Aby sme si teda ušetrili trochu času, Xiaomi nám panel na ovládanie zvuku prináša rovno do Centra ovládania. Nachádzať sa bude hneď vedľa posuvníka na ovládanie jasu, ktorý bude po novom zobrazený zvislo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Nové centrum ovládania MIUI 13
Zdroj: Xiaomiui

Centrum ovládania sa bude veľmi značne podobať na vysuvný panel zo systému iOS. Xiaomi sa však svojou náklonnosťou k americkému gigantovi netají. Už v minulosti sme totiž mohli sledovať viacero zmien v systéme, ktoré pripomínali práve iOS. Z veľkých tlačidiel v hornej časti Centra ovládania sa však dve vytratia. V dnešnej dobe tam môžeme nájsť napríklad tlačidlo pre Bluetooth či baterku. Ostane tam však už len tlačidlo pre WiFi pripojenie a mobilné dáta. Ostatné tlačidlá Xiaomi presunie do menších bublín.

Novinka nepríde do všetkých smartfónov s MIUI 13

I keď by sa možno mohlo zdať, že všetky smartfóny získajú rovnaké zmeny s nadstavbou MIUI 13, nie je tomu tak. Týka sa to i tohto panelu, ktorý zmenu získa len v prípade nainštalovaného systému Android 12 spolu s novou verziou nadstavby. Modely, ktoré nakoniec zostanú zaseknuté na verzii Androidu 11 tak zmenu Centra ovládania nepocítia. Niekomu to však môže vyhovovať, nakoľko nie každý preferuje zmeny na lište, ktorú využívame každý deň.

A ak by vám predsa len nové rozhranie Centra ovládania nevyhovovalo, na výber máte i staré Centrum ovládania. Áno, vravíme o tom, ktoré sa v smartfónoch nachádzalo ako jediné ešte v nadstavbe MIUI 11. Stále je možnosť mať ho aktívne a nereagovať tak na zmeny, ktoré sa v novej lište budú nachádzať.

Čo poviete na zmeny v novom Centre ovládania, pozdávajú sa vám? A využívate starý či nový štýl? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close