APLIKÁCIE A HRYNávody

Pomocou tejto aplikácie môžete uložiť odkaz na zaujímavý obsah tak, aby ste na neho neskôr nezabudli

Pomocou aplikácie Notica, si môžete vo vašom Androide uložiť odkaz na zaujímavý obsah, ale i video, priamo do notifikačnej lišty v smartfóne.

Mnohí z nás využívajú smartfóny nielen za účelom telefonovania, či odosielania správ. Väčšina z nás využíva mobil i za účelom pristupovania k obsahu na internete. Môže ísť o články, videá, sociálne siete, a podobne. Inými slovami, smartfóny sa stali akousi bránou k obsahu, ktorý nás zaujíma.

K online obsahu pristupujeme najmä vo chvíľach, keď máme čas nazvyš, napríklad počas čakania na autobusové alebo vlajkové spojenie, počas obednej prestávky, počas prestávok a podobne. Nie však vždy stihneme pozrieť celý obsah, ktorý sme čítali, alebo sledovali. V tomto prípade nám nezostáva nič iné, ako si preposlať tento obsah na e-mail, prípadne si uložiť obsah do poznámok, záložiek (ak je to možné) a podobne. Nehovor viac o tom, že hoci mnohokrát, ako si týmto spôsobom uložíme obsah, tak na neho neskôr i zabudneme. Čo ak by sme vám povedali, že existuje aj jednoduchší spôsob, ako môžete neskôr k tomu obsahu pristupovať? Práve na tento problém reaguje zaujímavá aplikácia Notica.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Uložte si odkaz na zaujímavý obsah do notifikačnej lišty

Notica je jednoduchá aplikácia, ktorú môžete stiahnuť prostredníctvom obchodu Google Play. Dostupnou je zadarmo, hoci vývojár aplikácie ponúka i platenú verziu aplikácie. Tá však nie je potrebnou, aby ste mohli využívať hlavnú funkciu aplikácie, ktorou je ukladanie odkazov na obsah do notifikačnej lišty.

Aplikácia funguje na veľmi jednoduchom princípe. Potom, ako si ju stiahnete, tak vám v ponuke na zdieľanie obsahu pribudne i možnosť Notica. Pre lepšiu ilustráciu, vám ukážeme, ako táto aplikácia funguje v praxi. Napríklad, ak si budete chcieť uložiť odkaz na tento článok, tak vo vašom prehliadači kliknite na tri bodky vo vrchnej časti prehliadača. Následne kliknite na možnosť zdieľať a z ponuky vyberte Notica.

Potom, odkaz sa vám uloží nielen do rozhrania aplikácie Notica, ale dôjde k jeho uloženiu i do notifikačnej lišty vášho smartfónu. Následne, keď budete chcieť pristupovať k uloženému obsahu, tak vám postačí zrolovať len notifikačnú roletku a kliknúť na odkaz. Touto cestou môžete ukladať nielen odkazy na články, či videá, ale i na ďalší obsah.

Pevne veríme, že tip na aplikáciu sa vám páčil a hlavne, že aplikáciu využijete i v praxi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close