NávodySpravodajstvoWindows

Ako pridať Ovládací panel do Prieskumníka vo Windows 10 | NÁVOD

V nasledujúcom postupe si ukážeme ľahký trik ako ušetriť čas pri otváraní Ovládacieho panelu vo Windows 10. Do systému Windows bola pridaná aplikácia Nastavenia už celkom dávno, ale nie všetky nastavenia si môžeme upraviť v tejto aplikácii. Na prispôsobenie systému Windows slúži Ovládací panel, ktorý však už nieje tak ľahko dostupný ako kedysi. Samozrejme, pokiaľ nepoužívate Ovládací panel príliš často, nespôsobuje to žiadne výrazné problémy. Ale pre užívateľov, ktorí používajú Ovládací panel často, máme jeden zlepšovák. Ovládací panel si viete ľahko pridať do Prieskumníka ku zložke „Tento počítač“. To, ako si zjednodušiť prístup ku Ovládaciemu panelu si ukážeme nižšie.

Návod ako pridať Ovládací panel do Prieskumníka vo Windows 10

 • Stlačte klávesovú skratku klávesu Windows+R na vašej klávesnici, touto klávesovou skratkou otvoríte príkaz Run.
 • Do príkazu napíšte slovo „regedit“ a stlačte tlačidlo OK alebo stlačte Enter na vašej klávesnici.
Zdroj: vlastný
 • V otvorenej zložke kliknite na súbor HKEY_LOCAL_MACHINE, následne na SOFTWARE- >Microsoft-> Windows-> CurrentVersion-> Explorer->  MyComputer

  Zdroj: vlastný

 • V zložke MyComputer kliknite pravým tlačídlom myši na súbor NameSpace, zvoľte možnosť New a ďalej na možnosť Key.
Zdroj: vlastný
 • V tomto kroku máte dve možnosti ako pokračovať. Prvá možnosť je pridanie Ovládacieho panelu so zobrazením všetkých položiek (Veľké ikony)do Prieskumníka.  Druhá možnosť je pridanie Ovládacieho panelu rozdeleného podľa kategórií.(Základné zobrazenie)
 1. Pre možnosť s prístupom do rozdelenia Ovládacieho panelu so všetkými položkami(Veľké ikony), pomenujte vytvorený súbor týmto „kľúčom“ a stlačte Enter:

   {26EE0668-A00A-44D7-9371-BEB064C98683}

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

2. Pre pridanie Ovládacieho panelu s rozdelením do kategórií, pomenujte vytvorený súbor týmto „kľúčom“ a stlačte Enter:

            {21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}

 • Po vykonaní týchto krokov môžete zatvoriť Registry editor a ikona Ovládacieho panelu sa vám hneď ukáže v Prieskumníku.

  Zdroj: vlastný

Pre ešte rýchlejší prístup ku Ovládaciemu panelu, môžete jednoducho kliknúť pravým tlačidlom myši na ikonu Ovládacieho panelu a vybrať možnosť Pripnúť na panel Rýchly prístup alebo Pripnúť na obrazovku Štart.

Pre odstránenie ikony Ovládacieho panelu stačí jednoducho postupovať podľa vyššie uvedených krokov a jednoducho vytvorené súbory s  „kľúčmi“ odstrániť.

 

Tento postup je najmä pre operačný systém Windows 10, ale takisto funguje podľa týchto krokov aj v operačnom systéme Windows 8.1 a Windows 7.

 

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok(wishingwelldevelopments.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close