SpravodajstvoTechnológie

Android beží na dvoch miliardách zariadení na svete

Spoločnosť Google, ktorá má na svojom konte produkty ako Mapy, YouTube, Gmail, Drive, Android a iné v súčasnej dobe žne celosvetový úspech. Generálny riaditeľ spoločnosti Google na udalosti Google I/O Sundar Pichai oznámil, že sedem z hlavných produktových platforiem spoločnosti má každý mesiac viac ako miliardu aktívnych používateľov.

Najlepšie z toho vyšiel Android, ktorého štatistiky ukazujú, že má od tohto týždňa viac ako dve miliardy aktívnych zariadení.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zameranie sa na umelú inteligenciu

„Je výsadou slúžiť používateľom o takomto počte,“ povedal Pichai.

Úspech Androidu pripisuje rýchlemu rastu mobilných zariadení a smartfónov. Pre Google to znamená viac než len veľa používateľov nakupujúcich si ich médiá a ekosystém aplikácií. Práve naopak, pomáha to spoločnosti presunúť sa od svojho súčasného mobilného prístupu k prístupu „AI-first“ ďalšej generácie, ktorú sa spoločnosť dnes snaží tlačiť čoraz viac dopredu. Google plánuje zaviesť Asistenta do všetkého a dáta od miliardy užívateľov mu pomôžu vybudovať platformu ešte rýchlejšie.

Google má už teraz na svojom konte produkty s využitím umelej inteligencie, ktoré jednoducho predčia produkty akejkoľvek inej firmy, z čoho si môžu zobrať dobrý príklad. Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, no už teraz môžeme povedať, že to bude zaujímavé.

Zdroj: engadget.com, android.com (obrázok)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close