Návody

Ako preložiť text na obrázku na počítači pomocou Google Translate?

Ako môžete preložiť text z obrázka pomocou Google Translate? Je to veľmi jednoduché a dokáže to aj „bežný smrteľník“. Pozrite sa, ako na to!

Prekladanie textu na obrázkoch môže byť pre niektorých používateľov skutočným problémom. Bez správneho nástroja alebo znalosti jazyka môže byť prekladanie namáhavé a časovo náročné. Napríklad také prepísanie textu môže byť zdĺhavé, ak je ho tam viac. Našťastie existuje niekoľko riešení, ako si uľahčiť tento proces a jedným z nich je Google Translate.

Čo je to Google Translate?

Väčšina z nás tento nástroj určite pozná, určite sa ale nájdu aj ľudia, čo netušia o čom hovorím. Google Translate je bezplatná online služba od spoločnosti Google, ktorá umožňuje preklad textov, webových stránok, dokumentov a dokonca aj reči medzi rôznymi jazykmi. Táto služba je k dispozícii pre používateľov z celého sveta a umožňuje ľuďom komunikovať v jazykoch, ktoré možno inak nepoznajú. Google Translate je jednou z najpoužívanejších a najspoľahlivejších online prekladových služieb a používa pokročilé algoritmy strojového učenia na zlepšenie presnosti prekladov a rozpoznávanie jazykov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako si teda preložiť text na obrázku na vašom PC pomocou Google Translate?

Stačí si otvoriť nástroj Google Translate. V hornej časti sa nachádza funkcia, kde stačí zvoliť možnosť „Obrázky“.

Google Prekladač označenie obrázky
Zdroj: Vosveteit.sk

Po otvorení tejto funkcie je potrebné zvoliť na ľavej strane jazyk, z ktorého chcete preložiť text, a následne nahrať obrázok z vášho počítača, ktorý chcete preložiť.

Možnost prehliadať počítač Translate
Zdroj: Vosveteit.sk

Po nahratí obrázka sa v ľavej hornej časti objaví tlačidlo s názvom „Zobraziť pôvodný“. Po kliknutí naň sa zobrazí pôvodný obrázok na ľavej strane a preložený na pravej strane obrazovky. Následne už len uvidíte preklad, ako môžete vidieť na snímke obrazovky nižšie.

Meme wikipedia preklad Translate
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako môžete vidieť vyššie, tak v pravej hornej časti obrázku sú umiestnené možnosti „Kopírovať text“ a „Stiahnuť preklad“. Ak kliknete na prvú možnosť, nástroj skopíruje text preloženého obrázka do schránky Windows. Kliknutím na druhú možnosť sa automaticky stiahne preložený obrázok do vášho počítača.

Väčšie množstvo funkcií na smartfóne

Aj keď funkcie prekladu obrázkov na PC a v mobilnej aplikácii Google Translate sú veľmi podobné, v niektorých ohľadoch má mobilná aplikácia väčšie množstvo funkcií.

Napríklad v mobilnej aplikácii môžete jednoducho preložiť text v reálnom čase pomocou kamery vášho smartfónu. V spodnej časti aplikácie môžete vidieť ikonu kamery, prostredníctvom ktorej sa dostanete k funkcii. Následne stačí nasnímať konkrétny text a aplikácia automaticky rozpozná jazyk a preloží ho do vášho preferovaného jazyka. Mobilná aplikácia tiež umožňuje používateľom preložiť reč, čo je užitočné pre cestovateľov alebo pre ľudí, ktorí sa učia nový jazyk.

Okrem toho, mobilná aplikácia tiež umožňuje používateľom pridať prekladové frázy do zoznamu obľúbených fráz, čo uľahčuje rýchly prístup k prekladom, ktoré používate najčastejšie.

Celkovo má mobilná aplikácia Google Translate viac funkcií a umožňuje používateľom pohodlnejší a rýchlejší prístup k prekladovým službám ako na PC.

Používate aplikáciu Google Translate? Dajte nám vedieť dole v komentároch alebo na naších sociálnych sieťach!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close