BezpečnosťNávody

Ako môžete prečítať správu na WhatsAppe bez toho, aby o tom druhá strana vedela?

Pomocou tohto jednoduchého triku môžete prečítať správu na WhatsAppe bez toho, aby o tom druhá strana vedela. Pozrite sa, ako na to!

WhatsApp je v súčasnosti dominantná četovacia platforma, ktorú využíva väčšina z nás. Dôvodom je, že ponúka jednoduché a intuitívne rozhranie, ale aj mnoho funkcií, ktoré iné četovacie aplikácie nemajú k dispozícii.

Jednou zo základných funkcií aplikácie je, aby ste mohli vidieť status správy, kedy ju adresát odoslal a kedy si ju prečítal. Ak si druhá strana, s ktorou si píšete prečíta správu, tak túto informáciu znázornia dve modré fajky. V prípade, ak chcete podrobnejšie informácie o tom, kedy bola správa doručená a kedy prečítaná, tak je potrebné, aby ste správu podržali a následne klikli na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu a zvolili možnosť Info. Potom uvidíte obrazovku, ako môžete vidieť nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
WhatsApp_podrobnosti o dorucenej sprave kedy bola precitana a kedy dorucena_1
Zdroj: Vosveteit.sk

V prípade, ak nechcete aby niekto videl, či ste si správu prečítali, tak vo svojej podstate existujú dva spôsoby ako na to. Prvým z nich je prostredníctvom nastavení aplikácie. Urobiť tak môžete pomocou cesty Nastavenia – účet – súkromie – potvrdenie o prečítaní. Táto funkcia má však jeden háčik, o ktorom si povieme nižšie.

WhatApp_vypnutie informácie o precitani
Zdroj: Vosveteit.sk

Tento spôsob má však jednu veľkú nevýhodu. Ak si vypnete funkciu potvrdenia o prečítaní správy, tak ani vy neuvidíte, či druhá strana si už prečítala správu, ktorú ste odoslali.

Ako môžete prečítať správu, aby o tom druhá strana nevedela?

Ak z nejakého dôvodu chcete aj naďalej vidieť, kedy boli vaše správy doručené a prečítané, ale zároveň chcete prečítať správu bez toho, aby o tom vedela druhá strana, tak existuje ešte jeden ďalší trik. V tomto prípade vám postačí otvoriť si roletku so skratkami vášho Android telefónu a zapnúť si režim Lietadlo. Následne môžete správu prečítať bez toho, aby o tom vedela druhá strana. Samozrejme, potom ako správu prečítate tak opusťte konverzáciu a režim Lietadlo vypnite.

Pokiaľ neotvoríte konverzáciu s aktívnym internetovým pripojením, tak druhá strana neuvidí informáciu, či ste správu prečítali alebo nie.

Pevne veríme, že tip na tento trik využijete a najmä, že bol pre vás užitočný.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close