Pozrite sa, ako môžete prehrávať YouTube videá na pozadí vášho smartfónu

Pozrite, sa ako môžete prostredníctvom bezplatnej aplikácie New Pipe prehrávať videá z YouTube na pozadí vášho smartfónu.

Youtube prehravanie hudby na pozadi
Zdroj: Vosveteit.sk

YouTube je bezpochyby platformou, ktorú mnohí z nás používajú na dennej báze. Či už za účelom počúvania hudby, sledovania relácií, alebo ďalšieho obsahu od výmyslu sveta. YouTube je totiž doslova „nekonečnou“ studňou obsahu. V súčasnosti základná aplikácia YouTube neumožňuje prehrávanie hudby na pozadí.  Túto možnosť YouTube blokuje pre neplatiacich zákazníkov, ale aj napriek tomu sa dali tieto obmedzenia v minulosti dlho obísť pomocou ľahkého triku, kedy ste prepli mobilnú verziu stránky do do počítačovej verzie, a povolili ste prehrávanie na pozadí. Bohužiaľ, táto možnosť už nie je dlhšiu dobu dostupnou. A práve preto sme hľadali alternatívne riešenie, ktoré sme našli v aplikácii New Pipe. Ide o bezplatnú aplikáciu, ktorá ponúka m noho zaujímavých funkcií.

YouTube na steroidoch. Prehrávajte hudbu na pozadí smartfónu

New Pipe je doslova YouTube na steroidoch. Ide o aplikáciu pre Android zariadenia, ktorú bohužiaľ však nenájdete v obchode Google Play, ale v alternatívnych obchodoch, ako je napríklad F-Droid. Prípadne aplikáciu môžete stiahnuť priamo z oficiálnej stranky vývojárov. My sme si aplikáciu stiahli prostredníctvom serverov apkmirror.com. Odkiaľ ju však stiahnete, je na vás.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Aplikácia NewPipe bola vytvorená s cieľom získať smartfonoch originálny zážitok zo služby YouTube bez nepríjemných reklám a pochybných povolení. Aplikácia je open source a môžete jej vývoj sledovať na serveri GitHub.“ píšu vývojári aplikácie na svojich stránkach.

Potom, ako stiahnete inštalačný súbor aplikácie, tak vás systém vyzve, aby ste povolili inštaláciu aplikácií z iných zdrojov, ako je obchod Play. Ak tak nespraví, tak pravdepodobne ste túto funkciu už v minulosti povili a môžete inštalačný balíček nainštalovať bez toho, aby ste museli dačo ešte robiť. V prípade, ak vás systém nevyzve a nemáte povolené inštalovanie aplikácií z neznámych zdrojov, tak môžete tak spraviť prostredníctvom Nastavení telefónu. Všeobecná cesta, ktorá platí pre väčšinu smartfónov, kde viete povoliť inštaláciu aplikácií z neznámych zdrojov je Nastavenia -> Zabezpečenie-> Neznáme zdroje.

Ako môžete vidieť nižšie, tak aplikácia je veľmi jednoduchou a rozhranie je vskutku intuitívne. Na úvodnej obrazovke nájdete trendové videá, ktoré si viete pridávať aj do obľúbených. Okrem iného viete do aplikácie importovať aj vaše obľúbené odbery a kanály, podobne.

Vráťme sa však späť k téme a tou je, ako môžete prehrávať videá na pozadí. Stačí si otvoriť video, ktoré chcete prehrať. Následne kliknite na  ikonku slúchadiel. Ako na ňu kliknete, tak potom sa vám začne video prehrávať na pozadí, resp. zvuk z videa na pozadí. Následne budete môcť okrem iného proces prehrávania  ovládať prostredníctvom notifikačnej lišty vášho smartfónu.

Zároveň vám dávame do pozornosti ešte jednu zo základných funkcií aplikácie. Otvorte si Nastavenia aplikácie a potom sekciu Video a zvuk. V rámci tejto ponuky nastavení zapnite funkciu „Automaticky zaradiť ďalší stream“. Ak túto funkciu nezapnete, tak sa vám automaticky neprepne po prehraní videa klip na ďalší. Inými slovami, budete musieť manuálne preklikávať jednu pesničku za druhou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre