NávodyXiaomi

Tie triky a nastavenia Xiaomi kamery neprehliadajte. Môžu vám pomôcť ku lepším fotografiám!

Xiaomi fotoaparát v sebe schováva mnoho nastavení pričom málokto využíva ich potenciál.

Dnešné smartfóny sú preplnené rôznymi technológiami a funkciami, o ktorých ani nevieme. Takéto tvrdenie sa dá povedať aj o aplikácii Fotoaparát. Nie je to totiž iba o pribúdajúcich objektívoch na zadnej strane smartfónu. V aplikácii Fotoaparát existuje mnoho trikov a funkcií, ktoré zlepšia nielen zhotovovanie fotografií. A preto sa na tieto triky a skryté funkcie dnes pozrieme.

Vynútenie zapnutia HDR

V základnom nastavení je HDR v prostredí aplikácie Fotoaparát vypnuté. Existuje možnosť, ktorá HDR zapne automaticky podľa scenérie, no vy si môžete HDR zapnúť natrvalo pri každej fotografii. V hornom menu jednoducho kliknite na logo HDR a vyberte možnosť úplne napravo (HDR, ktoré nie je preškrtnuté a ani pri ňom nesvieti A)

xiaomi hdr
Zdroj: vosveteit.sk

Vypnutie AI

Je zrejmé, že technológia sa posúva napred míľovými krokmi, no všetko nemusí byť hneď lepšie. Toto tvrdenie sa týka napríklad aj režimu AI, kedy sa umelá inteligencia snaží o zlepšenie kvality fotografie. Výsledná fotka je ale zväčša umelá a neprirodzená. Problémom sú najčastejšie presaturované farby. Pre naturálne fotky preto vypnite režim AI v hornom menu aplikácie.

xiaomi ai
Zdroj: vosveteit.sk

Využite všetky megapixely

Pre šetrenie miesta je často automaticky prednastavené nižšie rozlíšenie fotografie. Ak ale chcete svoj fotoaparát využiť naplno, prejdite v spodnom menu do sekcie Viac a kliknite na logo 64M (tento údaj sa môže líšiť v závislosti od toho, aké najvyššie rozlíšenie poskytuje váš primárny fotoaparát).

xiaomi full megapixel
Zdroj: vosveteit.sk

Vyskúšajte režim Pro

Viac skúseným fotografom určite ulahodí režim Pro, ktorý nájdete v spodnom menu. V tomto režime si viete nastaviť všetky parametre fotografie od dĺžky expozície, ISO alebo taktiež to, ktorý snímač pri fotografii použijete. Preto určite tento režim vyskúšajte a popustite uzdu svojej fantázii.

xiaomi režim pro
Zdroj: vosveteit.sk

Manažujte si rozmazanie v režime Na výšku

Režim Na výšku, ináč známy ako portrétový režim, ponúka skvelé prostredie v prípade fotenia istého objektu. Vedeli ste ale, že rozmazanie pozadia si viete sami manažovať? Jednoducho kliknite na logo objektívu v dolnej časti, čo vám zobrazí škálu, na ktorej si viete nastaviť intenzitu rozmazanie pozadia.

xiaomi režim na výšku
Zdroj: vosveteit.sk

Odstránenie vodoznaku

Ak sa chcete svojim smartfónom pochváliť aj pri zverejňovaní fotiek na sociálnych sieťach, tak tento krok určite preskočte, no aká vám pri fotografiách vadí názov vášho zariadenia, tak ho určite vypnite. Prejdite do Nastavení fotoaparátu (hamburgerové menu v pravom hornom rohu a následný klik na ikonu ozubeného kolieska), kde nájdete sekciu vodoznak.

xiaomi vodoznak
Zdroj: vosveteit.sk

Po jej otvorení viete vypnúť zobrazenie vodoznaku na vašich fotografiách.

Snímanie QR kódov

QR kódy sú super vec na rýchle zdieľanie rôznych odkazov. Na ich snímanie často používame samostatnú aplikáciu, prípade odkaz z notifikačnej lišty. Tieto kódy viete ale snímať aj priamo z aplikácie Fotoaparát. Jednoducho prejdite do Nastavení fotoaparátu podobne, ako v kroku vyššie a zapnite funkciu Skenovať QR kódy.

xiaomi sken qr
Zdroj: vosveteit.sk

Prispôsobenie farieb kamery

Áno, v Xiaomi fotoaparáte sa dajú prispôsobiť aj farby. Toto nastavenie nájdete taktiež v Nastaveniach fotoaparátu v sekcii Prispôsobiť. Kliknutím na možnosť Farby sa vám otvorí ponuka, kde si môžete vybrať z palety farieb. Po výbere nezabudnite kliknúť na tlačidlo Použiť.

xiaomi prisposobit farby
Zdroj: vosveteit.sk

Uzamknutie zaostrenia

Fotoaparát má od základu zapnuté automatické zaostrenie. Situácia si ale niekedy vyžaduje použitie manuálneho zaostrenia, pretože to automatické skrátka nefunguje. Pre uzamknutie zaostrenia jednoducho namierte na požadovaný objekt a miesto kliknutia podržte palec na danom objekte, až kým sa vám nezobrazí správa o uzamknutí zaostrenia.

xiaomi uzamknutie zaostrenia
Zdroj: vosveteit.sk

Veríme, že vám tieto tipy a triky pomohli k lepšiemu pôžitku z fotenia a taktiež používania vášho Xiaomi smartfónu!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close