Bezpečnosť

Ako môžete zabrániť tomu, aby vás sledovali cudzí ľudia na Facebooku? Toto nastavenia si hneď teraz zapnite!

Pozrite sa, ako môžete pomocou pár kliknutí obmedziť, aby váš profil na Facebooku nemohli sledovať neznáme osoby.

Málokto si uvedomuje, ale internet je studnicou informácií o nás pričom častokrát tieto informácie sami na internet nahrávame. Dobrým príkladom sú sociálne siete, kde publikujeme naše fotografie, plány do budúcnosti, pocity, a mnoho ďalších vecí, ktoré by nemali byť verejnými.

Asi najväčším žrútom dát na svete je sociálna sieť Facebook, ktorá nás má prečítaných takmer dokonalo. Mnohokrát vie lepšie ako my, ako zareagujeme na rôzne podnety. Zdieľaniu našich dát smerom k Facebooku, ak využívame sociálnu sieť, sa nedá zabrániť. Dôvodom je, že sociálne sieť okrem iného o nás zbiera údaje aj mimo svojich stránok.

Na druhej strane, to čo nahrávame na Facebook, tak by sme nemali zdieľať s tretími a najmä neznámymi osobami. V súčasnosti, sociálna sieť umožňuje sledovať používateľov a to aj tých, ktorých nepoznáte a nemáte ich v priateľoch. Inými slovami, aj vás môžu sledovať neznáme osoby, ak túto funkciu nemáte vypnutú a váš profil máte nastavený ako verejný.

Ako môžete obmedziť, aby vás nevedeli sledovať cudzie osoby?

Ak vás niekto sleduje, tak sa na jeho nástenke prednostne zobrazujú vaše príspevky, videá, príbehy a podobne. Ak by ste chceli zamedziť cudzím ľuďom, aby vás sledovali, tak postupujte nasledovne. Kliknite na ikonu vášho profilu a následne kliknite na váš profil.

Ako obmedzit aby vas mohli sledovat cudzie osoby
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom kliknite na tri bodky vedľa vášho profilu. Následne sa vám otvorí ponuka s nastaveniami, kde vyberte možnosť Nastavenia sledovania.

V rámci tejto ponuky môžete obmedziť tretím osobám, ktoré nemáte medzi priateľmi, aby vás mohli sledovať. Rovnako k dispozícii sú aj ďalšie nastavenia. Ide napríklad o možnosť komentovania vašich verejných príspevkov, kto vám môže lajkovať vaše príspevky, rovnako môžete obmedziť aj to, že ak niekto bude zdieľať váš profil, tak aby sa nezobrazoval náhľad s vašou fotografiou a podobne. Inými slovami, ide o širšie nastavenia vášho súkromia.

Ako obmedzit aby vas mohli sledovat cudzie osoby_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Dovoľte nám zároveň dať vám do pozornosti nastavenia, prostredníctvom ktorých môžete obmedziť, kto a ako vás vás môže vyhľadávať na sociálnej sieti.

Pevne veríme, že tip na tieto nastavenia bol pre vás užitočný.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close