Návody

Ako môžete použiť váš Android smartfón ako klávesnicu, či touchpad pre počítač?

Pozrite sa krok po kroku, ako môžete premeniť váš Android smartfón pomocou aplikácie v klávesnicu alebo touchpad pre počítač.

Žiadna technika nie je stopercentná a aj taká klávesnica vie niekedy vypovedať službu. Človeku ale treba pracovať a na tú chvíľu, kým dorazí nová klávesnica potrebuje použiť náhradu. Ako možné riešenie sa javí virtuálna klávesnica, kde znaky zadávame pomocou myši, no to vie byť veľmi nepraktické a obmedzujúce. Hlavne ak pracujete s väčšími textovými dokumentami. Čo ale taká klávesnica na displeji vášho smartfónu?

Aplikácia Remote Mouse

Už z názvu aplikácie je známe, o čo ide. Táto aplikácia premení váš smartfón na bezdrôtový ovládač. Ten nahradí myš a klávesnicu, no popri tom ponúka rôzne užitočné klávesové skratky, či ovládač médií. V prvom kroku si z tejto stránky stiahnite aplikáciu pre váš počítač (existuje verzia pre Windows, ale aj pre macOS).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aplikáciu si musíte stiahnuť taktiež do vášho smartfónu, preto prejdite do Obchodu Play a stiahnite si aplikáciu do vášho smartfónu.

Remote Mouse
Remote Mouse
Developer: Remote Mouse
Price: Free

Následne sa pripojte s telefónom a počítačom k rovnakej Wi-Fi sieti. Následne, po nainštalovaní aplikácie do počítača a smartfónu prejdeme na prepojenie týchto zariadení. Najprv otvorte aplikáciu na počítači. Pôjde o jednoduché okno, kde nájdete základné nastavenia a taktiež údaj o IP adrese.

remote mouse pc
Zdroj: vosveteit.sk

Následne otvorte aplikáciu v smartfóne. Ak ste správne pripojený k rovnakej Wi-Fi sieti, tak sa vám váš počítač zobrazí rovno v ponuke. Vtedy iba kliknite na názov počítača. Ak sa tam hneď nezjaví, tak kliknite na plus v pravom hornom rohu a vyberte možnosť Connect by IP. Potom do riadku vypíšte IP adresu z vášho počítača a potvrďte kliknutím na fajku v pravom hornom rohu.

remote mouse pridanie zariadenia
Zdroj: vosveteit.sk

Aplikácia vám po pripojení na počítač ukáže základný tutoriál na ovládanie počítača pomocou displeja smartfónu.

remote mouse tutorial
Zdroj: vosveteit.sk

Pre otvorenie klávesnice kliknite na dané logo v dolnej lište. Pre lepšie rozpoloženie klávesnice otočte svoj smartfón na šírku.

remote mouse klávesnica
Zdroj: vosveteit.sk

Ako sme už spomenuli vyššie, aplikácia Remote Mouse vie nahradiť aj myš. Displej smartfónu sa správa podobne, ako touchpad na notebooku. Okrem toho aplikácia ponúka rôzne užitočné skratky a tým pádom vie veľmi dobre nahradiť klasickú kombináciu myši a klávesnice.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close