Pozrite sa, ako môžete vypnúť kameru v notebooku. Alebo ako skoncovať s prelepenou kamerou

Pozrite sa, ako môžete jednotlivým aplikáciám zamedziť prístup ku webkamere v notebooku, alebo ako ju môžete kompletne vypnúť.

kamera
Zdroj: Vosveteit.sk

Máte aj vy niekedy pocit, že integrovaná webkamera vo vašom notebooku je zapnutá aj v situáciách, kedy by nemala byť? Ak áno, tak máte vo všeobecnosti dve možnosti ako ju „vypnúť“. Prvou je prostredníctvom správcu povolení, kedy je potrebné prelúskať aplikáciu za aplikáciou, a povypínať im prístup ku webkamere (túto sekciu nájdete v Nastaveniach v sekcii Ochrana osobných údajov).

Nastavenia windows 10_pristup ku kamere
Zdroj: Vosveteit.sk

Nie každý však dôveruje týmto nastaveniam na 100%, a zároveň treba dodať, že v prípade dobre schovaného malvéru vám tieto nastavenia nepomôžu. A preto Vám prinášame aj druhu, podľa nás účinnejšiu metódu, ako vypnúť kameru v notebooku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pozrite sa, ako si môžete vypnúť kameru v notebooku

Proces vypnutia kamery je veľmi jednoduchým. Urobíte tak prostredníctvom nasledovných krokov.

 • Kliknite si ponuku Štart prostredníctvom pravej myšky a zvoľte možnosť Správca zariadení.

  Windows 10_spravca zariadeni
  Zdroj: Vosveteit.sk

 • Teraz by vám mala vyskočiť ponuka, ako môžete vidieť nižšie. Následne kliknite na ikonu fotoaparátu a opäť kliknite na kameru, ktorá sa vám zobrazí v ponuke, tentokrát však prostredníctvom pravého tlačidla myši.

  Vypnutie webkamery v notebooku_1
  Zdroj: Vosveteit.sk

 • Zo zobrazenej ponuky vyberte možnosť Zakázať zariadenie. Následne vám vyskočí oznamovacie okno, ako môžete vidieť nižšie. Odkliknite Áno. Kamera bude následne vypnutou.Vypnutie webkamery v notebooku_2Zdroj: Vosveteit.sk
 • Hotovo. Práve ste si vypli webkameru vo vašom notebooku. Rovnakým postupom ju neskôr môžete zapnúť.

V prípade, ak by ste chceli reálne otestovať vypnutie kamery, môžete tak spraviť prostredníctvom rôznych aplikácií tretích strán, alebo prostredníctvom Nastavení počítača. Otvorte si Nastavenia, choďte do sekcie Kontá a kliknite na možnosť vytvorenia profilovej fotografie prostredníctvom kamery. Následne by vám mala vyskočiť informácia, že vaša webkamera nemôže byť nájdená.

ako vypnut kameru v notebooku_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že návod sa vám páčil a že ho podporíte zdieľaním prostredníctvom sociálnych sietí.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre