Spravodajstvo

Aké novinky prináša nový Chrome vo verzii 103?

Máme tu novú aktualizáciu prehliadača Chrome s poradovým číslom 103. Aké novinky si v nej pre nás Google prichystal?

Najnovšiu aktualizáciu prehliadača Chrome, ktorej verzia je na čísle 103, by sme mali dostať v najbližších hodinách, prípadne dňoch. Tieto aktualizácie sú pravidelnejšie, no to nič nemení na tom, že si pre nás Google prichystal mnoho zaujímavých noviniek. Na informáciu upozornil web howtogeek.com.

Rýchlejšie načítanie stránok

Každá milisekunda vie zavážiť a plne si to uvedomuje aj Google. Tak ako väčšina moderných prehliadačov, aj Chrome spustí predbežné načítanie stránky ešte pred kliknutím na tlačidlo Enter. Tento proces predbežného načítania mal byť znova o čosi zrýchlený a všetko čo je rýchlejšie, sa počíta.

Využitie lokálneho typu písma

Webové aplikácie budú vedieť po novom zobrazovať aj váš lokálny typ písma uložený v počítači. Ak teda vo vašom zariadení máte zmenený typ písma, tak sa vám bude vedieť zobraziť aj na rôznych webových stránkach.

Blokovanie notifikácií pomocou strojového učenia

Otravné pop-up okná, ktoré žiadajú o povolenie zasielania notifikácií určite poznáte. Po novom bude vedieť Chrome vyhodnotiť to, kedy je nepravdepodobné, že sa budete chcieť prihlásiť na odber noviniek z danej webovej stránky. Tieto výzvy v takých prípadoch jednoducho zablokuje. Stále ale viete dané okno manuálne otvoriť.

Možnosť odstránenia sekcie Discover na Android zariadeniach

Prehliadač Chrome na Android zariadeniach ukazuje na domovskej stránke okrem najčastejšie navštevovaných stránok aj sekciu Discover, kde sa zobrazujú relevantné články pre používateľa. Vo verzii 103 prehliadača Chrome viete ale túto sekciu na domovskej obrazovke vypnúť. To všetko cez Chrome Flags. Konkrétne ide o flag, ku ktorému sa dostanete cez príkaz chrome://flags#feed-ablation. Tomu, ako využívať Chrome Flags sme sa venovali v tomto článku.

chrome 103 discover
Zdroj: howtogeek.com

Okrem týchto väčších zmien tu sú aj tie menšie, ktoré sa nemusia dotknúť každého. Ide napríklad o možnosť zdieľania súboru AVIF cez Web Share, či rozhranie Battery Status, ktoré už nie je podporované na nezabezpečených protokoloch.

To, či máte najnovšiu aktualizáciu prehliadača Chrome si viete skontrolovať otvorením menu (tri bodky v pravom hornom rohu) a výberom sekcie Pomoc. V nej následne vyberte možnosť O prehliadači Chrome. V tejto sekcii si viete prehliadnuť verziu vášho prehliadača, prípadne si odtiaľ viete nainštalovať aktualizáciu (ak je dostupná).

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close