Návody

7 trikov v aplikácii Gmail, ktoré pravdepodobne nepoznáte a dokážu vám zlepšiť prácu s e-mailmi

Prostredie mobilnej aplikácie Gmail ponúka množstvo užitočných funkcionalít, o ktorých mnoho ľudí nevie. Pozrite sa, aké to sú.

E-mailové prostredie Gmail je mimoriadne populárne vďaka rôznym funkciám, ktoré ponúka. Väčšina si ale myslí, že tieto funkcie vie naplno využiť iba na počítači a že mobilná aplikácia je iba akýsi doplnok pre rýchle odpísanie alebo skontrolovanie správ. My vám dnes ale ukážeme 7 trikov, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli a taktiež vám ukážeme, že mobilná aplikácia vie byť niekedy omnoho viac užitočná, ako tá na počítači.

Pokročilé formátovanie písma

Pri písaní tela správy často chceme upriamiť pozornosť na istú vec alebo slovné spojenie. Na počítači viete jednoducho text formátovať, podobne ako napríklad vo Worde. V mobilnej aplikácii ale formátovanie nie je viditeľné hneď. No viete ho jednoducho zobraziť, keď podržíte prst na tele správy. To vám otvorí menu, kde kliknite na možnosť Formátovať. Lišta na formátovanie sa následne zobrazí v spodnej časti obrazovky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
gmail formátovanie textu
Zdroj: vosveteit.sk

Rýchle prepnutie medzi účtami

Gmail často nepoužívame iba na osobné správy, ale aj na tie pracovné. Medzi týmito účtami sa dá ľahko po kliknutí na profilovú ikonu prepnúť, no máme pre vás ešte o čosi rýchlejšie riešenie. Pre prepnutie účtu neklikajte na profilovú ikonu, ale potiahnite ju smerom nahor alebo nadol. Tak sa rýchlo prepnete do druhého účtu.

Otvorenie profilu druhej osoby

Chceli by ste osobe, od ktorej vám prišiel e-mail napísať novú správu, prípadne zavolať alebo si upresniť termín cez kalendár? K takýmto úkonom máte rýchly prístup po kliknutí na profilovú ikonu danej osoby. Jednoducho otvorte e-mail, ktorý ste obdržali od danej osoby a kliknite na jej profilovú ikonu. Jednoduchý profil sa vám zobrazí v dolnej časti obrazovky.

gmail profil druhej osoby
Zdroj: vosveteit.sk

Pomýlenie sa pri odpovedaní

Stalo sa vám, že ste chceli na e-mail odpovedať všetkým, no klikli ste iba na klasickú odpoveď. Vytvorený e-mail nemusíte hneď zahadzovať. V hornej časti kliknite na nápis Odpovedať (prípadne na to, čo tam máte napísané) a vyberte si možnosť, ktorú potrebujete. E-mail viete takto rýchlo prerobiť aj na preposlanie.

gmail zmena odpovede
Zdroj: vosveteit.sk

Rýchle skratky

Pre vykonanie istých úkonov si viete v prostredí Gmailu nastaviť skratky. Ide o rýchle posunutie správy doľava alebo doprava. V základnom nastavení môžete takýmto posunutím e-mail archivovať, no ak prejdete do nastaví Akcii po potiahnutí, tak si túto skratku viete nastaviť napríklad na vymazanie e-mailu.

gmail akcie po potiahnutí 2
Zdroj: vosveteit.sk

Stop chybným akciám

Posunutia vyššie viete ale niekedy vyvolať omylom. A práve preto si v nastaveniach viete zapnúť potvrdenie vykonania týchto úkonov. V nastaveniach preto prejdite na úplný koniec, kde nájdete sekciu Potvrdenia akcii.

potvrdenie pred odstránením gmail
Zdroj: vosveteit.sk

Nastavenie automatickej odpovede

Najmä počas leta sa väčšina z nás na dlhší čas vzdiali od počítača na dovolenku a dopraje si technologickú detoxikáciu. Odosielateľ správy to ale nemusí vedieť, preto je vhodné nastaviť si automatickú odpoveď práve pre takéto prípady. V nastaveniach konkrétneho účtu preto vyberte možnosť Automatická odpoveď. V nej si taktiež viete nastaviť aj časový úsek, počas ktorého sa bude automatická správa odosielať.

gmail automatická odpoveď 2
Zdroj: vosveteit.sk

Pevne veríme, že po zistení týchto trikov v prostredí Gmail budete znova o čosi viac efektívnejšie pracovať s e-mailmi.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close