BezpečnosťNávody

Používate smartfón počas chôdze? Ak áno, túto funkciu by ste si mali hneď teraz aktivovať!

Ak svoj smartfón používate aj počas chôdze, nemali by ste zabudnúť na aktiváciu funkcie Pozor na cestu v Digitálnej rovnováhe.

Každý z nás to pozná, cesta do práce či do obchodu je jednoducho zdĺhavá a svoj čas si krátime smartfónom. Či už scrollujeme sociálne siete, prezeráme si novinky alebo si píšeme so známymi, na premávku na ceste nedávame zasa taký pozor. A práve toto môže byť problémom, ak prechádzame napríklad priechod pre chodcov alebo po rušnej ulici, kde je mnoho ľudí. Vo všeobecnosti sa neodporúča, aby sme svoj smartfón používali počas chôdze, no ani to nás neodradí v našej aktivite počas zdĺhavej prechádzky. Ak však nedokážete svojmu smartfónu odolať, mali by ste si aspoň aktivovať funkciu, ktorá nás počas chôdze upozorní. Pozrite sa, o akú funkciu ide a ako si ju môžete aktivovať aj vy.

Aktivujte si funkciu Pozor na cestu, ak používate smartfón za chôdze

Každý z nás už určite aspoň raz kráčal po meste so smartfónom v ruke a nevnímal, čo sa deje okolo neho. Naša pozornosť je v takejto chvíli oveľa nižšia, čo dokáže spôsobiť problémy s premávkou, no aj ohroziť našu bezpečnosť. Preto by sme sa mali tohto zvyku čo najskôr zbaviť, aby sme neohrozovali len seba, ale aj iných. K tomu nám dokáže poslúžiť funkcia digitálnej rovnováhy v našom smartfóne, ktorá nás upozorní na to, že sa na smartfón pozeráme v nevhodnej situácii.

V prípade že kráčame, nás náš smartfón vďaka funkcii Pozor na cestu vie upozorniť, aby sme zodvihli svoju hlavu a venovali sa okoliu. Naše zariadenie pritom bude využívať senzory fyzickej aktivity a ak mu to dovolíme, tak získa aj našu polohu prostredníctvom GPS. Ak teda používame naše zariadenie za chôdze, mali by sme si vyššie spomenutú funkciu okamžite aktivovať. Jej aktivácia je jednoduchá a zaberie nám len pár sekúnd nášho času.

Takto sa k tejto funkcii dostanete

Digitálna rovnováha sa stala súčasťou smartfónov s Androidom už dávnejšie. Vo väčšine zariadení sa Digitálna rovnováha stala priamo súčasťou nastavení smartfónu, preto nechýba takmer žiadnemu používateľovi. Spolu s Digitálnou rovnováhou náš smartfón ponúka aj funkciu Pozor na cestu, ktorú si aktivujeme len v niekoľkých krokoch. Nižšie sa môžete pozrieť, ako sa k tejto funkcii dostanete aj vy.

  • V nastaveniach vášho smartfónu klepnite na možnosť Digitálna rovnováha a rodičovská kontrola
  • Vyberte možnosť Pozor na cestu
  • Postupujte ďalej podľa pokynov na vašom smartfóne

Používate smartfón aj vy za chôdze? A aktivovali ste si funkciu aj vo vašom smartfóne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close