Návody

6 YouTube trikov, o ktorých ste možno nevedeli: S nimi bude pozeranie videí hračka

Aplikáciu YouTube pozná takmer každý, no len málokto vie, čo všetko v nej môžete robiť. Uľahčite si pozeranie videí pomocou týchto málo známych trikov.

Aplikáciu YouTube v smartfóne používame často, ak si chceme vypočuť hudbu, pozrieť nejaké zaujímavosti počas obednej prestávky, alebo keď sme doma na gauči a chceme si pozrieť trailer na novú sériu nášho obľúbeného seriálu.  

Vymenovať všetky spôsoby akým sa dá YouTube využiť by bolo na celý článok sám o sebe, no určite vám nemusíme hovoriť, na čo používať jednu z najpoužívanejších aplikácií na svete. Napriek tomu môžeme tvrdiť, že určite nepoznáte všetky triky, ktorými si môžete pomôcť pri sledovaní vášho obľúbeného obsahu. Nižšie si ukážeme niekoľko z nich.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ovládanie gestami

Aplikáciu YouTube môžete ovládať niekoľkými gestami, vďaka ktorým sa rýchlejšie dostanete k tomu, čo potrebujete. Mimoriadne užitočným je napríklad presné vyhľadávanie, o ktorom vie málokto. Pri pretáčaní videa mnohí posúvajú červenú lištu a snažia sa nájsť ten správny moment. Ak však prstom podržíte červený pruh a potom jemne posuniete prst hore, otvorí sa vám obrazovka s náhľadmi, vďaka ktorej môžete nájsť presne tú časť videa, ktorú hľadáte.  

6 YouTube trikov, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli
Zdroj: Vosveteit.sk

Rovnako vyskúšajte potiahnuť prstom zo stredu obrazovky smerom nahor. Toto gesto slúži na rýchle prepnutie sa do režimu fullscreen. Ak máte video na celej obrazovke, potiahnite smerom nadol a ono sa zas zmenší.  

Využite režim inkognito 

YouTube algoritmus neustále pracuje a vidí každé video, ktoré si pozriete. Na tom nie je nič zlé, lebo práve vďaka tomuto videu vám nastaví odporúčania tak, aby ste videli čo vás najviac zaujíma. Určite ste sa už ale stretli s tým, že ak ste si pozreli nejaké video zo zaujímavosti, rozhádzalo to všetky vaše odporúčania.  

Najčastejšie si to môžete všimnúť pri hudobných “mixoch”. Ak počúvate prevažne rokovú muziku ale zaujal vás nový rap, po pozretí klipu vám môže YouTube podsúvať viac rapových skladieb. Vyriešite to jednoducho, použitím režimu inkognito. Otvorte si YouTube, kliknite na vašu profilovú fotku na spodnej lište a po otvorení nového okna na hornej lište nájdete možnosť zapnúť inkognito režim.  

6 YouTube trikov, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli
Zdroj: Vosveteit.sk

Prispôsobte si pretáčanie videí dvojklikom na obrazovku 

Ak sa chceme posunúť dopredu alebo dozadu, stačí dvakrát kliknúť na video a ono sa pretočí. Predvolene to funguje tak, že dvojklik pretočí video o 10 sekúnd, no viete si to prispôsobiť podľa seba. Otvorte si nastavenia ikonou ozubeného kolieska vo vašom profile. Kliknite na možnosť všeobecné a tam uvidíte možnosť vyhľadať dvojitým klepnutím.  

6 YouTube trikov, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli
Zdroj: Vosveteit.sk

Tu si viete vybrať, či sa vám dvojklikom pretočí video o 5, 10, 15, 20, 30, či 60 sekúnd. Vyberte si, čo vám najviac vyhovuje a hotovo.  

Nezanedbávajte spánok 

V rovnakých nastaveniach uvidíte aj možnosť pripomenúť večierku. Častokrát sa stáva, že pred spaním si ešte pozrieme “jedno” video, pričom skončíme o pár hodín neskôr. YouTube vás dokáže po každom videu upozorniť na to, že už je čas ísť spať a nemali by ste ponocovať s mobilom v ruke.  

6 YouTube trikov, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli
Zdroj: Vosveteit.sk

Zapnite si možnosť pripomenúť večierku a vyberte si, odkedy dokedy vás má platforma upozorňovať. Zároveň si môžete vybrať aj to, že vás na spánok upozorní na konci každého prehratého videa.  

Chráňte svojich najmenších  

Častokrát sa stane, že deťom dáme na chvíľu mobil do rúk, nech sa zabavia pozeraním videí. Rodičia tak získajú aspoň chvíľu času na to, aby si doma poriadili, alebo na pár minút vydýchli po náročnom dni. Ak neodídeme zo všeobecných nastavení, uvidíme tam aj možnosť obmedzeného režimu. Ten schová pred zrakom detí všetky videá určené divákom nad 18 rokov. YouTube zároveň upozorňuje, že tento režim nemusí fungovať na 100%.  

6 YouTube trikov, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli
Zdroj: Vosveteit.sk

Odstráňte si históriu YouTube 

Keď si otvoríte nastavenia, uvidíte v nich možnosť spravovať celú históriu. Otvorte si tieto nastavenia, zvoľte Google účet a dostanete sa na obrazovku, kde si môžete nastaviť niekoľko vecí.  

6 YouTube trikov, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako prvé si môžete zvoliť, či YouTube bude ukladať históriu vášho vyhľadávania. Pod tým nájdete nastavenie automatického premazávania histórie po určitom období a nižšie nájdete možnosť vymazať si celú históriu manuálne. Manuálne si môžete vymazať nielen celú históriu, ale aj konkrétne video.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close