SpravodajstvoWindows

Týchto 5 vecí na Windows 10 Creators Update je skrátka super!

Windows 10 Creators Update je už nejaký ten čas tu a s ním prišlo aj veľa nových funkcií. Aj keď nie všetko je ideálne, predsalen sa tam nájde 5 vecí, ktoré sa nám zdajú byť super. Tu sú:

Personalizácia

Creators Update priniesol viacero možností prispôsobenia si určitých funkcií podľa seba. Teraz si môžete nastaviť ľubovoľnú farbu ako svoju akcentnú a môžete ju aplikovať na panely s názvami okien, na panel úloh, v ponuke Štart, v Centre akcií a v živých dlaždiciach. V aplikácii Nastavenia je teraz okrem toho nová oblasť tém, kde si prispôsobíte nielen akcentnú farbu, ale aj tapety, kurzory a zvuky. Navyše pribudla možnosť odstrániť zoznam aplikácií z ponuky Štart.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nočné svetlo

Jedna z vecí, ktoré na Creators Update naozaj oceníte aj vy je filter škodlivého modrého svetla. Prejdite na Nastavenia a zapnite funkciu Nočné svetlo. Táto funkcia pridá farbám displeja trochu teploty a nebude tak ťahať vaše oči. Ak ste nočná sova, ktorá pracuje najmä večer, po hľadení na monitor s takýmto svetlom by sa vám malo zaspávať ľahšie.

Windows aktualizácia

Ak máte neustálych aktualizácií Windowsu už po krk, s Creators Update sú o čosi menej otravné. Nemôžete síce úplne zakázať aktualizácie, ale teraz ich môžete oveľa viac odkladať a dokonca ich naplánovať tak, aby vás neprerušovali počas prezentovania či streamovania.

Tiež pribudla nová funkcia „snooze“, ktorú môžete využiť, ak služba Windows Update od vás požaduje reštart v nevhodnom čase. Inštaláciu aktualizácií tiež môžete naplánovať na určitý čas, ak viete, že v tom čase nebudete počítač používať alebo si nastavte dobu aktívneho používania na 18 hodín a Windows nebude mať šancu vynútiť si inštaláciu aktualizácií.

Pokračujte tam, kde ste prestali

S Creators Update pre vás pomaly začína pracovať Cortana. Jednou z nových funkcií je schopnosť ukázať vám aplikácie a dokumenty, ktoré ste otvorili skôr a na iných počítačoch, čo vám umožní pokračovať priamo tam, kde ste prestali. Cortana vám tiež automaticky nastaví upomienky, keď ich urobíte v e-mailoch.

Vylepšenia zabezpečenia

Táto verzia je s aktualizovaným Windows Defender, vylepšením rýchlosti Windows Hello a zablokovaním inštalácií aplikácií do Windows Store jedna z najbezpečnejších verzií Windows 10 vôbec. Inštalácie aplikácií môžete teraz uzamknúť len do Windows Store, čiže aplikácia sa nainštaluje iba ak je stiahnutá z Windows Store. Ďalej vám funkcia Dynamic Lock pre vyššiu bezpečnosť umožňuje spárovať telefón s počítačom cez Bluetooth, čo znamená že keď odchádzate od počítača a váš telefón sa od neho odpojí, Windows sa automaticky uzamkne.

To je 5 vecí, ktoré sú naozaj skvelé na Creators Update. Ak ste objavili ďalšie vychytávky, ktoré stojí za to spomenúť, dajte nám určite vedieť v komentároch.

Zdroj: Windowscentral.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close