Technológie

Microsoft sprístupňuje technológiu PhotoDNA aj pre videá. Môže tak pomôcť odhaleniu sexuálneho zneužívania detí oveľa rýchlejšie

Sexuálne zneužívanie je vážna téma, o ktorej sa nikomu nehovorí komfortne. O to viac keď sa diskutuje o konkrétnych obetiach a nebodaj o deťoch.

Spoločnosť Microsoft v tomto prípade je autorom projektu Microsoft PhotoDNA, ktorá pomáha odhaliť obete (primárne deti), ktoré sa stali obeťou tohto škaredého činu. Túto technológiu využíva aktuálne viac ako 70 spoločností, vrátane Facebooku, Twitteru a ďalších technologických gigantov. Prvýkrát sme sa s ňou mohli stretnúť v roku 2015 pod pojmom PhotoDNA Cloud Service.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie spoločnosť Microsoft sprístupnila túto službu aj pre videá. Po novom ju tak môžu využívať organizácie po celom svete.

Táto technológia funguje na princípe, že jednotlivé videá rozdelí do rámcov a vytvorí hash (pozn. redakcie: hash je prevod vstupného reťazca dát na krátky výstupný reťazec), z ktorých vytvorí schreenshoty, ktoré podrobí následne analýze.

„Pre nás je to obrovský rozdiel. Ak by sme nemali PhotoDNA pre video, museli by sme sedieť a načítať video do multimediálneho prehrávača a naozaj ho pozorovať až kým niečo nenájdeme, čo je veľmi časovo náročné, „hovorí Fred Langford, zástupca generálneho riaditeľa IWF. Ďalej doplňuje: „Znamená to, že môžeme identifikovať a narušiť sexuálne zneužívanie online a pomôcť obetiam oveľa rýchlejšie,…“.

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok: Pexels.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close