Spravodajstvo

Žiadne 3G, 4G či 5G, ale stará dobrá klasika. Čínsky e-shop začal predávať ikonickú Nokiu 3100

Ak hľadáte smartfón s podporou 3G, 4G technológiou, aspoň 13MP kamerou tak ste tu zle. Zahraničný e-shop Cafago.com začal listovať vo svojom portfóliu starú, ale legendárnu Nokiu 3100.

Nokia 3100

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jeden z prvých telefónov s farebným displejom

Nokia 3100 je telefón, ktorý bol oficiálne predstavený v roku 2003, z ktorého bolo predaných viac ako 60 miliónov kusov, vďaka čomu je 15. najpredávanejším telefónom na svete (pozn. redakcie: mimochodom, najpredávanejším telefónom vôbec je Nokia 1100, z ktorej sa predalo 250 miliónov kusov).

Telefón svojho času patril medzi tie „naj“ telefóny. Ponúkol totiž 1“  LCD farebný displej, ktorý je schopný zobraziť 4096 farieb, batériu s kapacitou 1020mAh, ktorá vydržala niekoľko dní či 10mb úložného priestoru, ktorý je možné rozšíriť pomocou štandardnej Micro SD karty.

Nokia 3100
Via Cafago.com

Telefón nebol poháňaný žiadnym chytrým operačným systémom ako je Android, iOS, Symbian a podobne. Telefón bol „jednoduchým“ zariadením s podporou Java (pozn. redakcie: Java je programovací jazyk, ktorý vychádza z jazykov C a C++).

Telefón asi ako tušíte nestojí stovky € a ani desiatky. Aktuálne stojí približne 12€. Čo bola suma, ktorú boli deti z 90-rokov minúť za posielanie melódií pomocou SMS správ z rôznych služieb do svojich telefónov alebo za hry, ako je napríklad Tony Hawk, ktoré sme sťahovali prostredníctvom WAPu (pozn. redakcie: WAP je „prvým“ mobilným internetom, ktorý sa v mobiloch začal objavovať od roku 1998. Za túto službu sa platilo za prenesené dáta, kde jeden kilobajt stál približne 1 korunu). Uff, tá nostalgia.

Nokia 3100

Mimochodom, Nokia 3100 je vybavená viacerými hrami, napríklad klasickým „Hadíkom“, stopkami, kalendárom a podobne.

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close