HuaweiSpravodajstvo

Facebook rázne zakročil voči Huawei. Aplikácie od Facebooku už nemôžu byť predinštalované na zariadenach od čínskeho výrobcu

Čínsky technologický gigant Huawei dostáva ďalšiu obrovskú podpásovku od jednej zo softvérových spoločností sídlacich v USA. Reč je o najnovšom kroku spoločnosti Facebook, ktorá najnovšie zakázala predinštalovávanie svojich aplikácií na zariadenia od spoločnosti Huawei. O rozhodnutí Facebooku informovala zahraničná spravodajská agentúra Reuters.

Facebook nasleduje Google

Najnovšie kroky Facebooku naznačujú, že sa spoločnosť uberá podobným smerom ako softvérový gigant Google. Spoločnosť Google sa totižto len prednedávnom rozhodla, že od augusta tohto roku nebude spoločnosti Huawei poskytovať operačný systém Android, ktorý bol základom smartfónov Huawei po dlhé roky. Pochopiteľne, kroky Googlu ale nie sú až také drastické, keďže všetky doposiaľ predané, naskladnené, ako aj do augusta vyrobené smartfóny, budú využívať operačný systém Android aj naďalej. Facebook ale zakročil o čosi ráznejšie, ako jeho „krajan“.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Facebook totižto zakázala predinštalovávanie akýchkoľvek svojich aplikácií na už vyrobené smartfóny, ktoré dávno opustili fabriku. Huawei tak musí dané zariadenia automaticky aktualizovať ešte pred spustením zariadenia samotným zákazníkom, aby „včas“ stihol vymazať predinštalované aplikácie ako Facebook, WhatsApp, či Instagram.

Kroky ďalších spoločností sú zatiaľ otázne

Medzi predinštalovávané aplikácie na zariadeniach od spoločnosti Huawei patria aplikácie Twitter a Booking.com, ktoré sú bezpochyby využívané na celom svete. Kroky majiteľov týchto aplikácií zatiaľ ale známe nie sú, keďže ani jedna zo spoločností na otázky novinárov zatiaľ neodpovedala, poprípade odpovedať nechcela. Na to, či sa od Huawei odvrátia aj ďalšie spoločnosti, si tak budeme musieť ešte zopár dní určite počkať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close