Návody

Zapnite si v Samsung smartfóne túto funkciu. Môže vám raz zachrániť život!

Samsung telefóny disponujú funkciou, ktorá vám umožňuje odoslať SOS správu vybraným kontaktom, keď sa ocitnete v nebezpečí.

Život nám prináša rôzne situácia. Niektoré z nich sme schopní zvládnuť ľahšie a iné zas nie. Mnohé z nich môžu dokonca ohroziť aj náš život. Našťastie, technológie sú nám schopné pomôcť tieto životné nástrahu zvládnuť.

Mnohí z nás si určite spomenú na muža, ktorému život zachránili chytré hodinky Apple Watch, ktoré detegovali prudký pád. Následne hodinky boli schopné odoslať správu pohotovostným zložkám, ktoré mu zachránili život. Len pre pripomenutie, išlo o muža, ktorý spadol počas horskej cyklistiky a následne upadol do bezvedomia.

Podobnú funkciu „SOS Správy“ ponúkajú aj smartfóny. Nie tak dávno sme napríklad upozorňovali na túto funkciu v telefónoch Xiaomi. Dnes by sme vám radi dali do pozornosti obdobné nastavenie v telefónoch spoločnosti Samsung.

Nastavte si SOS tlačidlo v telefóne Samsung

Poďme sa pozrieť, ako na to. Zapnutie tejto funkcie je pomerne jednoduché. Otvorte si nastavenia smartfónu a ponuku zrolujte k možnosti Bezpečnosť a stav núdze. Následne, ako otvoríte túto ponuku, tak si zapnite funkciu Odosielať tiesňové správy. Potom kliknite ešte raz na možnosť Odosielať tiesňové správy.

V rámci otvorenej karty kliknite na možnosť Odosielať správy príjemcovi. Systém vás v ďalšom kroku vyzve k tomu, aby ste vybrali kontakt, ktorému chcete odoslať núdzovú správu. Môže ísť o vášho partnera, rodiča, kamaráta, či hocikoho iného, koho si zvolíte. Následne, ako vyberiete kontakt, tak si nastavte, či chcete aby sa správa odoslala po 3 alebo 4 rýchlych stlačeniach tlačidla uzamknutia. Rovnako môžete nastaviť i to, aby sa odoslala spolu s vašou polohou fotografia, či zvuk.

Následne, ako stlačíte 3, resp. 4-krát za sebou tlačidlo uzamknutia, tak dôjde k odoslaniu správy, ako môžete vidieť na snímke obrazovky nižšie.

SOS funkcia Samsung smartfon_6
Zdroj: Vosveteit.sk

Pevne veríme, že tip na funkciu vás potešil a zároveň, že ju nebudete musieť nikdy využiť. Poznali ste túto funkciu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close