NávodyZariadenia

Ako dlho vydrží batéria nášho smartfónu, kým bude požadovať výmenu? A ako spoznáme, že je čas na opravu?

Pozrite sa, ako dlho približne vydrží náš smartfón, kým sa začne pýtať do servisu. Jeho batéria dokáže vydržať až roky.

Jedným z najčastejších dôvodov, prečo vymieňame svoj smartfón, je jeho batéria. Tá sa po čase používania postupne degraduje a tak, ako po kúpe smartfónu dokázala vydržať pri bežnom používaní aj dlhšie ako jeden deň, tak sa po niekoľkých mesiacoch môže vydržať o niekoľko hodín menej. Ako dlho však trvá, kým budeme potrebovať svoju batériu vymeniť? A ako vo svojom smartfóne spoznáme, že je najvyšší čas navštíviť servis a nechať si svoju batériu vymeniť? A vyjde nás lepšie si nechať batériu vymeniť alebo rovno siahnuť po novom zariadení? Odpoveď nám prináša portál recy-call.ca a my sa na ňu teraz pozrieme spoločne.

Ako dlho batéria v smartfóne vydrží kým ju bude potrebné vymeniť?

Všetci dobre vieme, že batéria smartfónu sa postupom času degraduje a naše zariadenie postupne klesá na výdrži. Vplýva na to viacero faktorov ako napríklad teplota batérie, rýchlejšie nabíjanie, vybíjanie smartfónu do úplnej nuly, no každý smartfón dokáže využívať batériu len v rámci určitých cyklov. Keď si ako príklad vezmeme iPhone, tak batérii v takomto smartfóne trvá približne 500 nabíjacích cyklov z 0% na 100%, kým sa dostane na 80% pôvodnej kapacity. A práve pri takejto úrovni sa odporúča batériu smartfónu vymeniť.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ide však len o odporúčanú hodnotu, ktorej sa nemusíme úplne držať. Po 80% pôvodnej kapacity batérie však už slabšiu výdrž smartfónu značne pocítime aj pri bežnom používaní. Ak by sme však chceli, aby naša batéria vydržala čo najdlhšie bez výmeny, v určitom bode nás prinúti ju v zariadení vymeniť. Deje sa tak približne po 2 až 3 rokoch, pričom dlhšie batéria smartfónu dokáže vydržať len vo výnimočných prípadoch. Aspoň teda nevydrží natoľko, aby bol smartfón vhodný na denné používanie.

Ako spoznať, že svoju batériu potrebujeme vymeniť?

Jedným z hlavných signálov pre výmenu batérie v smartfóne je samozrejme čas, počas ktorého smartfón vydrží nabitý. Samozrejme po niekoľkých rokoch používania nemôžeme očakávať, že naša batéria vydrží celý deň. Ak sa však čas, počas ktorého používame svoje zariadenie ráta na pár hodín, mali by sme nad stavom svojej batérie popremýšľať. Rovnako by sme mali sledovať, ako dlho trvá nášmu smartfónu kým sa úplne nabije. Ak sa totiž nabíja niekoľko hodín a stále nevie dosiahnuť 100%, môže ísť o problém s našou batériou. Pre sledovanie stavu našej batérie nám samozrejme pomôžu aj rôzne aplikácie, ktorých je v Obchode Play naozaj veľa.

Otázkou však stále ostáva, či sa vyplatí vymieňať batériu alebo rovno siahnuť po novom smartfóne. Nakoľko však kapacita batérie postupne klesá aj v sklade, kedy nie je využitá v žiadnom smartfóne, môže sa stať, že si nekúpime batériu s plnou kapacitou. V prípade, že si kupujeme batériu pre starší smartfón je veľmi malá šanca, že batéria bude úplne nová. Navyše ak vlastníme smartfón viac ako 3 roky, už len z hľadiska softvérovej podpory a staršieho hardvéru by sme mali radšej siahnuť po novom smartfóne.

Ako dlho vydrží váš smartfón na jedno nabitie? A už ste si niekedy vymieňali batériu v smartfóne sami alebo ste radšej navštívili servis? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close