APLIKÁCIE A HRYNávody

Pridajte si do notifikačnej lišty predpoveď počasia na najbližšie dni. Pozrite sa, ako na to!

Weawow je aplikáciou pre počasie, ktorá vyčnieva medzi konkurenciou.

Naše smartfóny už dávno nie sú len zariadenia na telefonovanie, či písanie správ. Používame ich už za rôznym účelom, či už na prácu, alebo na zábavu. Rovnako prostredníctvom telefónov pristupujeme i k rôznym informáciám, napríklad k aktuálnym podrobnostiam o počasí. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti jednu zaujímavú aplikáciu, ktorá nás v posledných dňoch zaujala.

Weawow: Šikovná aplikácia plná funkcií

Weawow je aplikáciou, ktorá je dostupná v obchode Google Play zadarmo. Najlepšie na tom je, že neobsahuje žiadne reklamy a zároveň, ponúka kvantum informácií a počasí na najbližšie dni vrátane viacerých ďalších zaujímavých funkcií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Wetter & Widget - Weawow
Wetter & Widget - Weawow

Potom, ako aplikáciu stiahnete do svojho smartfónu, tak vás vyzve, aby ste jej dali povolenie k prístupu k vašej polohe. Dôvodom je, aby bola schopná aktualizovať počasie v reálnom čase tam, kde sa práve nachádzate. Ako môžete vidieť na snímkach obrazovky nižšie, tak aplikácia vám následne ponúkne bohaté informácie o aktuálnom počasí.

Rovnako aplikácia umožňuje i otvorenie jednotlivých sekcií s informáciami, prostredníctvom ktorých sa dostanete k podrobnostiam o počasí. Napríklad, môžete si kliknúť na hodinovú predpoveď počasia, kde okrem teploty, sa dozviete podrobnosti i o zrážkach, vetre, či pocitovej teplote, ktorá je častokrát dôležitejšou, ako reálna teplota.

Weawow_aplikacia na pocasie_hodinova predpoved
Zdroj: Vosveteit.sk

Prejdime však k ďalším funkciám aplikácie, ktoré stoja za spomenutie. Prvou z nich sú widgety, ktoré si môžete pridať na úvodnú obrazovku vášho smartfónu potom, ako podržíte prázdne miesto na obrazovke telefónu a pridáte Weawow Widget. Následne sa vám otvorí aplikácia Weawow, kde si budete môcť prispôsobiť nielen informácie, ktoré chcete zobraziť, ale i vizuál widgetu. V poslednom kroku kliknite na možnosť vytvoriť miniaplikáciu a následne umiestnite widget tam, kam chcete.

Weawow_aplikacia na pocasie_prisposobenie wdgetu
Zdroj: Vosveteit.sk

Jednou, pre mňa oveľa atraktívnejšou funkciou však je, možnosť pripnutia si predpovede počasia do rozhrania notifikačnej lišty. K tejto funkcii sa dostanete potom, ako na úvodnej obrazovke aplikácie kliknete na ponuku menu (tri vodorovné čiary)  a následne otvoríte Nastavenia aplikácie a v ďalšom kroku povoľte Prebiehajúce upozornenia. Ako zapnete túto funkciu, tak v notifikačnej lište budete mať pripnutú predpoveď počasia. Rovnako aj v tomto prípade si viete prispôsobiť vzhľad, ale aj podrobnosti o počasí, ktoré chcete mať zobrazené.

V prípade, ak by sa vám aplikácia neskôr vypínala, tak vám odporúčame prostredníctvom nastavení smartfónu a sekcie Správy aplikácií, vypnúť šetrenie (optimalizáciu) batérie pre aplikáciu.  Následne by nemalo dochádzať k tomu, že sa vám aplikácia po niekoľkých desiatkach minút nečinnosti vypne.

Pevne veríme, že tip na článok, ako i funkcie, sa vám páčil. Budeme radi, ak nás podporíte, či už sledovaním na sociálnej sieti Facebook, alebo zdieľaním článku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close