SpravodajstvoXiaomi

Zapáčil sa vám nový Xiaomi CIVI? Nemáme pre vás dobrú správu, aspoň nie teraz!

Nový Xiaomi CIVI sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedostane vôbec do Európy. Stále je tu však možnosť jeho neskoršieho premenovania.

Keď Xiaomi včera predstavilo nový smartfón s názvom Xiaomi CIVI, mohli sme sa ísť potrhať. Ľahký elegantný smartfón so skvelou výbavou zamotal hlavy mnohým z nás a už v tú chvíľu sme premýšľali nad tým, kde zoženieme peniažky na kúpu tohto skvelého modelu. Nie že by bolo treba peniažky veľmi zháňať, nový Xiaomi CIVI je predsa cenovo dostupným modelom. Zdá sa však, že aktuálne si budeme musieť nechať zájsť chute, informuje nás portál Android Authority. Čínska spoločnosť Xiaomi totiž odpovedala na ich dotaz ohľadom globálnej dostupnosti. A táto správa nás veľmi nepotešila.

Xiaomi sa má viac orientovať na globálny trh. Nový CIVI však u nás neuvidíme

I keď nám čínsky gigant v nadväznosti na našu žiadosť prisľúbil väčšiu starostlivosť o globálny trh a zároveň menšie rozdiely medzi domácou Čínou a globálnym regiónom, zdá sa, že to neplatí tak úplne. Skvelý a zaujímavý Xiaomi CIVI tak nateraz ostáva čisto len čínskym zariadením. V prípade Xiaomi však jeden nikdy nevie a ak to bude rovnako ako v prípade modelu Mi MIX Fold, tak sa nakoniec dočkáme i globálnej distribúcie.

Xiaomi CIVI ostáva zariadením určeným len pre región domovskej Číny.

Xiaomi CIVI je skvelým zariadením za dostupnú cenu

Keď sa pozrieme na výbavu nového Xiaomi CIVI, mnohým z nás je veľmi ľúto, že v súčasnosti si takýto model nebudeme môcť kúpiť na našom trhu. Model prichádza s čipsetom Snapdragon 778G od Qualcommu vyrobený 6nm výrobným procesom. Práve tento čipset smartfónu zaručuje i prítomnosť 5G konektivity. Model ďalej prichádza s operačným systémom Android 11 a nadstavbou MIUI 12.5 od Xiaomi.

Smartfón prináša 6,55″ OLED displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou, kameru zloženú z troch snímačov v zložení 64+8+2mpx a selfie kamera prináša dokonca až 32mpx snímač. Významnou súčasťou nového Xiaomi CIVI je i 4500mAh batéria napájaná 55W nabíjaním. Nabíjací adaptér však nie je súčasťou balenia.

Xiaomi CIVI
Zdroj: Xiaomi

Ak by ste sa predsa len rozhodli pre kúpu tohto smartfónu z Číny, nepotešíme vás. Model síce plne podporuje naše slovenské 5G pásma, no so 4G konektivitou to bude ťažšie. Nový CIVI totiž podporuje len B3 pásmo, ktoré u nás využíva napríklad 4ka, Telekom či O2. Nejde však o úplne dokonalé pokrytie, keďže ide v tomto prípade skôr len o mestské pokrytie. V iných miestach by ste skôr mohli chytiť starší 3G signál.

Nie je taktiež vylúčené, že by spoločnosť predstavila Xiaomi CIVI u nás i pod iným názvom. Inými slovami, počkáme si, čo si pre nás čínsky gigant v najbližších dňoch či týždňoch pripraví.

Robili ste si zálusk na nový Xiaomi CIVI? A plánujete i jeho prípadnú kúpu z Číny? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close