HuaweiSpravodajstvo

Huawei prezrádza v čom tkvie hlavná výhoda HarmonyOS v porovnaní s Androidom, či iOS. Súhlasíte?

Aká je hlavná konkurenčná výhoda HarmonyOS v porovnaní s konkurenciou? Pozrite sa, čo hovorí spoločnosť Huawei.

Ešte začiatkom júna tohto roka spoločnosť Huawei oficiálne predstavila operačný systém HarmonyOS. Ten vo veľkej miere zožal ovácie zo strany používateľov a to aj napriek tomu, že mnoho expertov ho v minulosti označilo za prezlečený Android. Ide však o kópiu Androidu, či o nový operačný systém? Spoločnosť Huawei najnovšie vysvetľuje, v čom tkvie hlavná výhoda HarmonyOS v porovnaní s konkurenciou.

Huawei hovorí, že operačné systémy ako Android, či iOS, sú operačné systémy patriace do éry 1.0, ktoré sú optimalizované najmä pre smartfóny v dôsledku čoho trpia vykresľovaním aplikácií na iných zariadeniach, ako je napríklad iPad. To mal byť aj jeden z dôvodov, prečo Apple priniesol pre iPady oddelený iOS. HarmonyOS je podľa spoločnosti operačným systémom, ktorý patrí do éry 2.0. Čo to však znamená? HarmonyOS je od základov navrhnutý a prispôsobený tak, aby fungoval na akomkoľvek zariadení, tvrdí spoločnosť.

„HarmonyOS od Huawei sa chce stať lídrom novej generácie operačných systémov – takpovediac OS 2.0 – kde je softvér od začiatku navrhnutý a vytvorený pre širokú škálu vzájomne spolupracujúcich zariadení.“ uvádza Huawei.

Ide najmä o rozmanitosť produktov, pre ktoré je HarmonyOS dostupný

Hlavná výhoda operačného systému HarmonyOS podľa spoločnosti tkvie v univerzálnosti. Spoločnosť hovorí, že ich OS môže bežať v podstate na ľubovoľnom zariadení so 128MB RAM a viac, čo znamená, že môže bežať, ako na prémiových, tak aj na lacných zariadeniach naprieč rôznymi kategóriami. Len pre porovnanie, Android 11 dnes spustíte len na zariadeniach s 2GB RAM a viac.

„Predstavte si, že si v telefóne otvoríte aplikáciu s mapami a po výbere cieľa cesty sa vám tento cieľ zobrazí na monitore vášho vozidla, akonáhle do neho nastúpite. Keď dorazíte na miesto a vystúpite z auta, mapa sa plynule presunie na hodinky. Táto súčinnosť vyžaduje, aby zariadenia používali jeden spoločný jazyk a mali inteligentné sieťové funkcie – čo je ďalšia silná stránka spoločnosti Huawei, vzhľadom k jej desiatkam rokov skúseností v oblasti telekomunikácií.“ hovorí Huawei.

Spoločnosť ďalej prezrádza, že HarmonyOS sa teší v domácej Číne veľkej obľube pričom je dostupný naprieč širokou škálou produktov. Od smartfónov, cez chytré hodinky, slúchadlá, tablety, až po počítače. Huawei ďalej dodáva, že na globálnom trhu postupuje distribúcia HarmonyOS pomalšie. Dôvodom je, že spoločnosť chce zabezpečiť, aby bol softvér nielen dostatočne vyvinutý, ale mal aj dostatočný počet partnerov pre daný región.

Mimochodom, v našom regióne si môžete HarmonyOS už dnes vyskúšať na chytrých hodinkách Watch 3 Pro, či na tablete MatePad 11, ktorý okrem iného aktuálne testujeme.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close