SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi zablokovalo na prvých zariadeniach Mobilné služby Google

Xiaomi začalo na prvých smartfónoch určených pre čínsky trh odstraňovať GSM

Niekoľko dní dozadu obehla svet správa, že USA zaradilo na sankčný zoznam spoločnosť Xiaomi. Tu však treba dodať, že na čínskeho giganta nie sú uvalené (zatiaľ) rovnaké sankcie, ako na Huawei, ktorý nemôže aktívne nakupovať produkty a služby vyrábané americkými technológiami. V prípade Xiaomi investori spoločnosti amerického pôvodu musia predať svoje podiely, pričom musia tak spraviť do 11. novembra tohto roka. Dôvodom tohto kroku zo strany USA sú obavy ohľadne prepojenia spoločnosti na vládu a ďalšie zložky moci v krajine. Samozrejme, Xiaomi tieto obvinenia negovalo a hovorilo, že nie sú založené na pravde. Spoločnosť zároveň k tejto téme vydala aj stanovisko, ktoré si môžete pozrieť nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

AKUTALIZOVANÉ 4.2.2021: Spoločnosť Xiaomi sa vyjadrila k vzniknutej situácii. Hovorí, že správy, ktoré distribuovala neoficiálna podporná skupina Xiaomi, nie sú pravdivými. V prípade, ak vás zaujíma táto téma, tak viac informácií sa môžete dočítať v tomto článku. Pôvodný text článku je ponechaný nižšie bezo zmeny. 

Xiaomi vystavilo stopku Mobilných službám Google pre mnoho používateľov

Ale aj napriek tomu, že Xiaomi aktuálne nie je pod tak silným tlakom ako Huawei, tak spoločnosť robí radikálny krok. Ako informuje portál xmobile, tak Xiaomi sa rozhodlo odstrániť Mobilné služby Google zo svojich zariadení. Dobrou správou však je, že aktuálny krok sa dotýka len čínskych MIUI ROM, teda smartfónov, ktoré sú predávané na území Číny.

„Toto sme tušili už niekoľko dní, lebo spoločnosť Xiaomi v najnovšej čínskej internej beta verzii MIUI zakázala inštaláciu služieb Google na všetkých zariadeniach, ktoré ich nemajú nainštalované predvolene.“ píše portál Xmobile.

Podľa zdrojov portálu tieto opatrenia sa aktuálne dotýkajú všetkých zariadení, ktoré nepatria medzi vlajkové smartfóny. Ide teda o zariadenia s inými procesormi, ako sú procesory z produktovej rady  Snapdragon 8xx.

Portál ďalej uvádza, že k odstráneniu mobilných služieb dôjde potom, ako si používatelia stiahnu poslednú bezpečnostnú aktualizáciu. V prípade, ak zasiahnutí používatelia týmto krokom chcú aj naďalej  používať Mobilné služby Google, tak musia spraviť ROOT zariadenia a manuálne ich nainštalovať.

V každom prípade, aktuálnymi opatreniami dochádza k obmedzeniu služieb ako Google Search, Chrome, YouTube, Play Store a podobne pre mnoho používateľov na území Číny, ako aj používateľov, ktorí majú čínske verzie smartfónov.

Vzniknutú situáciu budeme aj naďalej sledovať a hneď ako budú dostupné nové správy, tak vás budeme informovať.

Zdroj:  xiaomiadictos.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close