SpravodajstvoXiaomi

Nový Xiaomi Mi 11 Pro by mohol prísť s úchvatným WQHD+ displejom, čím sa vyrovná najdrahším konkurentom

Zásadné vylepšenia displeja v nadchádzajúcich smartfónoch spoločnosti Xiaomi naznačuje kód v najnovšej beta verzii nadstavby MIUI 12

Nová vlajková séria Mi 11 od spoločnosti Xiaomi je pomaly ale isto na ceste, čo sa odráža aj na množstve informácií, ktoré sa dostávajú do povedomia leakerov, technologických redaktorov ako aj fanúšikov značky. O nadchádzajúcej sérii však stále nemáme exaktné informácie, čomu nedopomáha ani zverejnenie najnovších informácií odhalených priamo z kódu softvérovej nadstavby MIUI 12. O najnovších odhaleniach najmä o modeli Mi 11 Pro informoval portál Gizchina.com.

Zásadné vylepšenia displeja

Kód v softvérovej nadstavbe MIUI 12 odhalil viacero zaujímavých informácií, ktoré by sa mohli týkať práve smartfóni Xiaomi Mi 11 Pro. Pri bližšom pohľade na kód aplikácie Nastavenia boli totižto objavené viaceré indície, že by nadstavba mala podporovať rozlíšenie 3200 x 1440 pixelov, v skratke označované ako WQHD+. Po boku vyššieho rozlíšenia však boli objavené aj ďalšie nové funkcie ako podpora MEMC, konverzie SDR na HRD ako aj inteligentný systém upscalingu pomocou umelej inteligencie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Inšpiráciou je zrejme konkurencia

Podobné rozlíšenie sme však doposiaľ videli pri iba naozaj hŕstke smartfónov, v tomto roku napríklad v prípade smartfónu Galaxy S20+ od spoločnosti Samsung. Natívne však displej nevyužíva tak vysoké rozlíšenie, keďže naozaj zásadným spôsobom znižuje výdrž batérie. Xiaomi sa práve preto rozhodlo do kódu implementovať aj funkciu prepínania na rozlíšenie 2400 x 1080 pixelov. Podobné nižšie rozlíšenie využíva aj práve spomínaný vlajkonosič od Samsungu. Nevýhodou nižšieho rozlíšenia je však neprítomnosť 120 Hz obnovovacej frekvencie, keďže v prípade nižšieho rozlíšenia displej beží na 60 Hz obnovovacej frekvencii. Podobné špecifikácie tak môžme čakať aj od nachádzajúceho vlajkového smartfónu od Xiaomi.

Ak sa spoločnosť Xiaomi nakoniec rozhodne predstaviť takéto zariadenie, bude už len krôčik od toho, aby dobehla svojich najväčších konkurentov z prémiového segmentu ako Samsung a Huawei. Model Mi 11 Pro je zrejme najväčším adeptom na použitie vyššie spomínaných technológií, keďže má byť technologicky najvyspelejším zariadením z nadchádzajúcej vlajkovej série. Pochopiteľne, na vytvorenie definitívneho záveru si však treba počkať na oficiálne informácie.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close