Xiaomi Mi 10S vs. Mi 10: V čom sa tieto modely líšia?

Xiaomi Mi 10S bol len nedávno predstavený, no ostáva otázkou, komu sa tento model oplatí kúpiť. V čom sa líši od svojho pôvodného modelu?

Xiaomi Mi 10S
Zdroj: Xiaomi

Očakávaný model Xiaomi Mi 10S je na svete, nejde však o úplnú novinku. V skutočnosti ide o obnovený smartfón z minulého roku Xiaomi Mi 10. I napriek tomu priniesol niekoľko vylepšení, poďte sa teraz pozrieť na porovnanie minuloročného modelu a jeho vylepšenej verzie.

Dizajn smartfónov

Čo sa týka konštrukcie, Xiaomi veľmi nad zmenami nepremýšľalo. Oba smartfóny majú AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou na úrovni 90Hz s ochranou Corning Gorilla Glass 5. Rovnako je telo smartfónu vyrobené zo skla a rovnako sú použité hliníkové rámčeky. Smartfóny i tak nie sú identické.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zmenou si prešiel dizajn, keď starší a nemoderný vzhľad nahradil ten, ktorý poznáme z modelu Mi 10 Ultra. Na zadnej strane modelu Xiaomi Mi 10S sa teda nachádza masívny modul pre kamery pričom pri modeli Mi 10 sa Xiaomi snažilo kamery umiestniť čo najmenej rušivo. Selfie kamera ostala umiestnená rovnako, teda v ľavom hornom rohu v punch-hole priestrele.

Výbava

Ďalšími zmenami si prešlo i vnútro smartfónov. V útrobách nového Xiaomi Mi 10S nájdeme čipset Snapdragon 870, teda pretaktovaný vlajkový čipset Snapdragon 865+, ktorý sa nachádza práve v modeli Mi 10.

Rekonštrukciou si prešiel i zvuk. Model Xiaomi Mi 10S disponuje lineárne umiestnenými duálnymi reproduktormi zatiaľ čo jeho starší brat má umiestnený jeden v spodnej hrane smartfónu a druhý v reproduktore pre hovor. Lineárne umiestnenie reproduktorov zabezpečuje lepší zvuk a o svoje sa postará i spolupráca s Harman Kardon. Reproduktory v spolupráci s touto spoločnosťou boli novinkou v novom modeli Xiaomi Mi 11, takže model Mi 10S si prevzal niečo i z neho.

Xiaomi mierne vylepšilo i nabíjanie. Kapacita batérie je u oboch smartfónov síce rovnaká a ostáva na úrovni 4780mAh, avšak klasické káblové nabíjanie prešlo z 30W nabíjania u Mi 10 na 33W u jeho mladšieho brata. Reverzné bezdrôtové nabíjanie si taktiež polepšilo, z pôvodných 5W má Xiaomi Mi 10S až 10W.

Dostupnosť a cena

Pýtate sa, či sa nákup nového Xiaomi Mi 10S vyplatí? Posúďte sami! Uvádzacia cena pre Mi 10S je v Číne na úrovni približne 420€. Cena pri dovoze na Slovensko sa samozrejme navýši. Pôvodná Mi 10 však začínala s cenou na úrovni 799€, čo je obrovský rozdiel. I v súčasnosti si tento smartfón drží cenovku približne 500€ a ak premýšľate nad týmito dvoma modelmi, Mi 10S je jednoznačným víťazom! S dostupnosťou je to však horšie, model na globálnom trhu zatiaľ nebol potvrdený. Ostáva nám nakoniec len čakať, no model Mi 10S je horúcim adeptom na dostupný vlajkový model.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre