Windows

Dostupná je veľká Októbrová aktualizácia pre Windows 10, ktorá prináša viacero noviniek a vylepšení. Máte ju nainštalovanú vo Vašom PC?

Operačný systém Windows 10 od Microsoftu aktuálne nájdeme na viac ako 700 miliónoch zariadeniach. Odvtedy čo Microsoft zmenil politiku poskytovania nových verzií Windowsu ako „služby“ tak môžeme vidieť rapídny nárast jeho používateľov.

Najnovšie Microsoft uvoľnil už v poradí 2. veľkú aktualizáciu pre Windows 10 zariadenia v tomto roku, ktorá prináša viacero vylepšení a noviniek. Tou najvýznamnejšou však je hlbšie prepojenie jednotlivých zariadení medzi sebou prostredníctvom cloudovej služby clipboard, ktorá umožňuje používateľom kopírovať obsah skrz viacero zariadení ako aj sledovať históriu kopírovaných vecí v rámci cloudu. Jedna sa o užitočnú funkciu, ktorú oceníte hlavne v prípade ak pracujete a zabávate sa na viacerých zariadeniach (napr. v práci využívate iný počítač ako doma).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Windows 10 hlbsie prepojenie smartfonu a PC
Zdroj: TheVerge.com

Ďalšími zaujímavými funkciami, ktoré zavítali spolu s aktualizáciou do našich zariadení je napríklad funkcia Časovej osy, ktorá umožňuje synchronizovať aplikácie medzi viacerými zariadeniami. Okrem toho spoločnosť Microsoft prináša aj nové rozšírenia pre konkurenčné internetové prehliadače Chrome a Firefox, ktoré umožnia prehliadačom pripojenie do funkcie Časovej osy.

Ďalšou a nie menej významnou novinkou je aplikácia „Your Phone“, teda Váš Telefón, ktorá lepšie prepája Android a iOS zariadenia so systémom Windows 10. Väčšina nových funkcionalít, ktoré aplikácia prináša je však zatiaľ dostupná len pre zariadenia s operačným systémom Android. Umožňuje napríklad odosielať a prijímať textové správy prostredníctvom Windows 10 počítača.

Aktualizácie sa dočkala aj aplikácia Microsoft Launcher (dostupná pre Android zariadenia), ktorá po novom tiež získava prístup k časovej osi.

V prípade ak vám systém neponúkol automaticky možnosť aktualizácie tak budete musieť ísť do Nastavení počítača > Aktualizácie a vyvolať update manuálne. Ďalšia veľká aktualizácia pod kódovým označením 19H1 sa očakáva, že by mala prísť v marci budúceho roka.

Zdroj: TheVerge.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close