SpravodajstvoWindows

Windows 10 Cloud možno nebude schopný spustiť Windows Mixed Reality

V minulom roku Microsoft oznámil, že prinesie zmiešanú realitu Windows Mixed Reality (predtým známu ako Windows Holographic) do počítačov so systémom Windows 10 s nadchádzajúcim Creators Update. To, že Windows Mixed Reality prichádza do Windows 10 PC je celkom veľká novinka, keďže Microsoft a jeho partneri tiež čoskoro vydajú headsety pre zmiešanú realitu, ktoré vám umožnia vychutnať si zážitky Universal Windows Platfrom vo virtuálnom prostredí.

Teraz to vyzerá tak, že Microsoft možno nezakomponuje Windows Mixed Reality Portal do nadchádzajúcej Cloud verzie systému Windows 10, ktorá má byť bezpečnejšou a odľahčenejšou verziou na rozdiel od iných edícií, ako je Pro alebo Enterprise. Windows 10 Cloud umožní užívateľom sťahovať len aplikácie z Windows Store, čím im zabráni v inštalácii aplikácií Win32.

V najnovšej verzii systému Windows 10 Cloud (build 15048), nie je nový Mixed Reality Portal k dispozícii. Je však dostupný v systéme Windows 10 Pro build 15048.

Cenovo dostupné zariadenia, no slabší hardvér

Zdroj: mspoweruser.com

To, že Windows 10 Cloud neobsahuje Windows Mixed Reality vlastne tak trochu dáva zmysel, pretože verzia má byť zameraná na používateľov, ktorí sa obzerajú po cenovo dostupných Windows 10 zariadeniach. Microsoft a jeho partneri začnú pravdepodobne predávať lacné Windows 10 zariadenia so systémom Cloud ako protiútok na zariadenia Chromebook od Googlu. V dôsledku toho väčšina zariadení so systémom Windows 10 Cloud pravdepodobne ani nebude mať potrebný hardvér pre spustenie zmiešanej reality – čo je možno aj dôvod, prečo Microsoft nezahrnie nový Mixed Reality Portal vo Windows 10 Cloud.

Windows 10 Cloud ešte stále nebol oficiálne oznámený, a veci sa pravdepodobne zmenia, keď Microsoft oficiálne ohlási novú edíciu Windows 10.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close