APLIKÁCIE A HRY

WhatsApp pracuje na nových možnostiach ako formátovať text

Aplikácia WhatsApp dostane nové možnosti formátovania textu, vďaka ktorým budete môcť komplikované správy sprehľadniť.

Četovacia aplikácia WhatsApp sa radí k najpoužívanejším četovacím aplikáciám nielen vo svete, ale aj na Slovensku. Jej najväčším „ťahúňom“ je šifrovanie správ ponúkajúce nám súkromie pri konverzáciách s našimi kontaktmi.

Okrem toho však aplikácia ponúka ešte mnoho ďalších skvelých funkcií, vďaka ktorým môžeme obohatiť naše správy. Klasickými sú možnosti posielania hlasových správ, po novom aj videospráv, posielanie fotiek a videí, či hovory cez aplikáciu. O niečo menej známymi, ale stále často používanými sú možnosti formátovania textovej správy. Aplikácia WhatsApp predstavila základné formy formátovania textu už veľmi dávno a medzi ne patrí možnosť použiť kurzívu, hrubé písmo, podčiarknuté písmo alebo takzvaný monospace, teda neproporcionálne písmo.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nové možnosti formátovania textu

Tentokrát sa však spoločnosť rozhodla pridať do aplikácie nové možnosti formátovania. Presnejšie vám poskytne nástroje, vďaka ktorým si bude možné prispôsobiť, ako bude správa v budúcnosti vyzerať. Portál Wabetainfo si v beta verzii PC aplikácie všimol mimo iné možnosť „kódového bloku“. Hoci bežným užívateľom táto funkcia veľmi nepomôže, v budúcnosti by mohla uľahčiť život hlavne programátorom. Tento blok totiž naformátuje kód tak, aby sa dal čítať oveľa lepšie. Ako môžete vidieť nižšie, tak zobrazuje text v okne s mierne odlišnou farbou

WhatsApp prináša novinky, ktoré vám dovolia prispôsobiť si správu
Zdroj: Wabetainfo.com

Bežný používateľ sa však poteší novej funkcii citácie, čo je ďalšia možnosť formátovania textu, ktorá umožní odpovedať na špecifickú časť správy, čím sa líši od tradičnej možnosti odpovede, ktorá vám dovolila reagovať len na celú správu. Funkciu citácie využijú užívatelia hlavne v skupinových konverzáciách, kde sa témy vymieňajú spravidla rýchlejšie ako pri konverzácii jeden na jedného. Užívateľ bude môcť zo správy vybrať konkrétnu vetu alebo celú myšlienku a odpovedať na ňu priamo.

Poslednou, no nemenej užitočnou funkciou, bude schopnosť vytvárať zoznamy. Oproti predchádzajúcim novinkám je táto funkcia priamočiara a jednoduchá, no zároveň univerzálna. Využiť ju teda môžete na milión rôznych spôsobov, napríklad pri vytváraní nákupného zoznamu alebo zoznamu úloh.

Čo sa týka dostupnosti nových funkcií pre širokú verejnosť, môžeme predpokladať, že najprv sa nové nástroje formátovania textu objavia na počítačoch a laptopoch. Ale čoskoro sa môžu dostať k používateľom beta verzie systému Android a iOS a nakoniec aj k širokej verejnosti. Vzhľadom na tempo vydávania nových funkcií WhatsApp, tieto nové nástroje by mali prísť veľmi skoro.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close