ANDROIDSpravodajstvo

Váš Android dostane nové funkcie. Pozrite sa na prehľad toho, ako Google vylepší aj váš smartfón!

Do Androidu prichádzajú nové funkcie, ktoré obohatia ako pracujeme nielen so smartfónmi, ale aj inými zariadeniami. Na čo sa môžeme tešiť?

Operačný systém Android sa stále radí medzi najobľúbenejšie operačné systémy na svete. To zároveň znamená aj obrovský záväzok pre Google, aby priniesla užívateľom nové funkcie. Tento záväzok spoločnosť plní svedomite a do Android zariadení prichádzajú nové funkcie, vďaka ktorým môžeme narábať so zariadeniami novými spôsobmi.  

Funkcie neprichádzajú len na smartfóny, ale aj do smart televízorov a nositeľnej elektroniky, napríklad smart hodiniek. Pozrime sa nižšie na to, aké novinky prichádzajú do Android zariadení.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prepracovaná “emoji kuchyňa” 

Majitelia smartfónov už isto dobre poznajú takzvanú emoji kuchyňu, systém ktorý vám pomáha navrhnúť si vlastné jedinečné emoji obrázky. Táto funkcia umožňuje užívateľom pomocou klávesnice Gboard spojiť dve ľubovoľné emoji obrázky do niečoho nového a vyjadriť tak špecifickú emóciu, ktorú chceme druhej strane vyjadriť. Do emoji kuchyne prichádzajú nové spôsoby ako kombinovať najpoužívanejšie emoji, pre ešte pestrejšie vyjadrenie vašej nálady.  

Do Androidu dorazia nové funkcie. Na čo sa môžeme tešiť?
Zdroj: Google

Voice Moods 

Voice Moods je nová funkcia Androidu, ktorá vám dovolí spestriť vašu hlasovú správu jednou z niekoľkých reakcií. Tieto reakcie zafarbia hlasovú bublinu určitými farbami a ponúknu druhej strane kontext k vašej správe. Na výber máte prekvapenú, smejúcu, milujúcu a mnoho ďalších reakcií.  

Google prináša do Správ 7 nových funkcií
Zdroj: Google

Pestrejšie reakcie v Google správach 

Označiť správu “palcom hore” niekedy nestačí a uvedomuje si to aj Google. Do Androidu preto prichádzajú obohatené reakcie, ktoré okrem tradičnej emoji reakcie pridávajú animáciu, ktorá lepšie vystihne vašu náladu. Pestrejšie reakcie nájdete momentálne v beta testovaní a čoskoro prídu aj do riadnej verzie Google Správ.  

Nové bezplatné kanály v Google TV 

Pestrejší výber filmov, seriálov, reality show či športových kanálov poteší každého. Google TV už teraz ponúka viac ako 100 bezplatných kanálov a už čoskoro túto ponuku rozšíri 10 nových bezplatných staníc.  

Viac kontroly cez smart hodinky 

Android smart hodinky dostanú nové možnosti kontroly smart domácnosti. Po novom budete môcť zapnúť širšiu ponuku kompatibilných zariadení vrátane vysávačov či mopov. Smart hodinky si zároveň budete môcť pripojiť na osvetlenie a jedným potiahnutím prsta zmeniť farbu a intenzitu osvetlenia.  

Do Androidu dorazia nové funkcie. Na čo sa môžeme tešiť?
Zdroj: Google

Popri tom zároveň dokážete jednoduchšie povedať smart domácnosti, či ste momentálne doma alebo preč. Toto jednoduchšie prepínanie zaručí, že smart zariadenia robia to, čo ste im zadali keď to potrebujete. Lepšie plánovanie umožnia aj takzvané “rutiny”, teda sada činností, ktoré viete spustiť jediným hlasovým príkazom. Už čoskoro budete môcť odštartovať rutiny priamo cez asistenta v smart hodinkách.  

Jednoduchšie prihlasovanie 

Po novom budete môcť nastaviť vlastný PIN kód pre bezpečnostné kľúče FIDO2, ktoré používate pre prihlasovanie na webové stránky alebo do aplikácií. Vďaka takémuto prihlasovaniu nemusíte držať v pamäti zložité heslá. Ak by ste fyzický FIDO2 kľúč stratili, vaše dáta nebudú zneužité, pretože na prihlásenie stále treba PIN.  

Viac praktických informácií na smart hodinkách  

Smart hodinky po novom ponúknu novú skratku, ktorá vám ukáže najdôležitejšie upozornenia. Jedným kliknutím vám zobrazí aké bude počasie, dôležité informácie o ceste a ak máte vytvorenú v kalendári pripomienku, zobrazí vám aj tú.  

Opis obrázkov pomocou AI 

Mnoho ľudí má problém so zrakom, čo znamená, že veľakrát nevidia na čo sa práve pozerajú. Nová funkcia pomocou umelej inteligencie prezrie obrázok a následne vám povie, čo sa na obrázku nachádza. Táto AI funkcia vám pomôže opísať nielen hocijakú fotografiu na internete, ale aj fotografiu, ktorú ste práve vytvorili s fotoaparátom.  

Lepšie titulky v reálnom čase 

Spoločnosť Google vylepšuje technológiu generovania tituliek počas hovoru v reálnom čase. Ak sa nachádzate v rušnom prostredí, môžete stále rozumieť tomu, čo sa vás volajúci opýta. Táto funkcia bude podporovať ešte viac jazykov. Zároveň dostanete možnosť vašu odpoveď počas hovoru napísať a tá sa následne druhej strane prečíta nahlas.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close