Väčšina vedcov verí na mimozemský život, nie však na fenomén UFO

Tvrdiť, že Zem navštívili mimozemšťania si vyžaduje silné dôkazy

Mimozemstania
Zdroj: Pixabay.com (KELLEPICS)

Prieskumy ukazujú, že takmer polovica Američanov verí, že Zem bola navštívená mimozemskou civilizáciou, či už v dávnej minulosti alebo nedávno. Ide o percento, ktoré sa neustále zvyšuje, píše portál IFLScience. Ľudia veria viac návšteve mimozemšťanov ako v existenciu Bigfoota, ale zároveň menej ako v existenciu duchov a posadnutých miest.

Všetky vyššie spomenuté javy sú záhadami, ktoré sú buď konšpiračnými teóriami, záhadami, zmiešanými s prvkami folklóriu, alebo nejaských pozorovaní. Napriek tomu sa astronómovia zhodujú na tom, že návšteva nášho domova mimozemskými civilizáciami by sa radila k tým najsilnejším udalostiam ľudskej histórie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Existencia UFO (pozn. redakcie: Neidentifikovaných lietajúcich objektov) je vedcami vo veľkej miere zavrhovaná. Napriek tomu však veria v existenciu inteligentného života. Ich latka je však nastavená naozaj vysoko, čo sa týka návštevy Zeme mimozemšťanmi, a tak ich nepresvedčí hocičo. Slovami významného astronóma Carla Sagana: „Výnimočné tvrdenia si vyžadujú výnimočné dôkazy.“

Pozorovania UFO

Záhadné svetlá na oblohe sa objavovali už od roku 1940 a Americká vláda dokonca odtajnila niektoré tajné dokumenty, týkajúce sa fenoménu UFO. Najznámejší prípad sa odohral v roku 1947 v Roswelli, v Novom Mexiku. Incident bol neskôr vysvetlený ako havária vojenského balóna, no mnohí konšpirátori sú presvedčení, že išlo o haváriu lietajúceho taniera.

Väčšina pozorovaní UFO má však triviálne vysvetlenie. Ľudia si túto skratku spájajú s mimozemšťanmi, avšak v praxi môže ísť o akýkoľvek vzdušný fenomén. Viac ako polovica pozorovaní UFO sú totiž meteory, ohnivé gule na oblohe, alebo planéta Venuša. Sú to objekty, ktoré verejnosti nič nehovoria, no astronómom sú dobre známe.

Podľa štatistík sú ľudia, ktorí pozorovali UFO, buď fajčiari, alebo majitelia psov. Títo ľudia sa vonku nachádzajú častejšie. Väčšina pozorovaní je nahlásených vo večerných hodinách, hlavne v piatky. Ide o dobu, kedy mnohí relaxujú s jedným, alebo viacerými drinkami.

Napriek tomu vedci túto teóriu úplne nezavrhujú. Nie všetko, čo vidíme na nočnej oblohe vieme identifikovať a inteligentný život vo vesmíre môže existovať s vysokou pravdepodobnosťou. Štúdia mladých ľudí však ukázala, že viera v UFO sa spája so schizotypovou osobnosťou, tendenciou k sociálnej úzkosti, paranoidnými myšlienkami a transientnou psychózou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre