V prvej dostupnej video recenzii bol Xiaomi Mi Note 10 so 108MP snímačom vychválený

Xiaomi Mi Note 10 prešiel rukami známeho Youtubera, ktorý kameru smartfónu v recenzii vychválil. Mi Note 10 si tak obhájil titul najlepšieho fotomobilu na trhu.

Xiaomi Mi Note 10 recenzia kamery
Zdroj: YouTube (Mrwhosetheboss)

Spoločnosť Xiaomi len pár dní dozadu oficiálne predstavila smartfón Xiaomi Mi Note 10, ktorý si získal pozornosť nie len médií, ale aj fanúšikov spoločnosti, a  to hneď z niekoľkých dôvodov. Okrem toho, že sa jedná len o 2. smartfón s rozlíšením hlavnej kamery 108-megapixelov, tak zariadenie bolo zároveň ohodnotené aj odbornou porotou DxOMARK za najlepší fotomobil na trhu.

Xiaomi Mi Note 10. PS: neabudnite na kupón „GBMINOTE10“

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prvá video recenzia dopadla pozitívne

Známy Youtuber Mrwhosetheboss si pre svojich fanúšikov pripravil recenziu na smartfón Xiaomi Mi Note 10, kde už asi ako tušíte, tak sa z veľkej časti sústredil na kameru zariadenia. Predtým, ako sa však pustíme do samotného videa a postrehov jeho autora, tak si zrekapitulujeme špecifikácie hlavne kamery:

  • Primárne: 108MP snímač 1 / 1,33-palcový snímač s ekvivalentom 25 mm, s clonou f / 1,69, OIS (výstupné rozlíšenie 27MP)
  • Krátky teleobjektív: 12,19MP 1 / 2,6-palcový snímač s 50 mm ekvivalentným objektívom s clonou f / 2
  • Dlhý teleobjektív: 7,99M 1 / 3,6-palcový snímač s ekvivalentom 94 mm, objektív so clonou f / 2, OIS
  • Ultra-široký objektív: 20,11MP 1 / 2,8 palcový snímač so 16 mm ekvivalentnou clonou f / 2,2
  • Makro objektív: objektív f / 2,4 navrhnutý na zaostrenie 2 až 10 cm

Nižšie si môžete pozrieť sľubovanú video recenziu. Pod videom sme pre Vás vytiahli niekoľko postrehov autora videa.

Mrwhosetheboss kameru zariadenia porovnáva hlavne so smartfónom Samsung Galaxy Note 10+ kde hovorí o  tom, že Galaxy má o niečo živšie farby. Druhým dychom však dodáva, že Mi Note 10 ich má viac realistickejšie.

Xiaomi Mi Note 10 vs Samsung Galaxy Note 10+ test kamery
Zdroj: Youtube (Mrwhosetheboss)

V prípade Xiaomi Mi Note 10 zas vydvihuje, že sa spoločnosti podarilo vytvoriť veľmi realistické podanie farieb, ktoré si tak isto nájde mnoho zástancov.

Xiaomi Mi Note 10 vs Samsung Galaxy Note 10+
Zdroj: Youtube (Mrwhosetheboss)

Prejdime však ku samotnej kvalite snímok. Ku fotografii nižšie hovorí, že na prvý pohľad sa môže zdať, ako keby bola vytvorená v Portrét móde, ale nie je. Hovorí, že fotografie bola vytvorená v defaultnom režime.

Xiaomi Mi Note 10 vs Samsung galaxy note 10+_test kamery_3
Zdroj: Youtube (Mrwhosetheboss)

V  rámci kvality fotografií vyzdvihuje schopnosť zachytenia detailov. Nižšie si  môžete pozrieť fotografiu vyhotovenú v „štandardnom“ režime, ktorú neskôr priblížil (pozn. redakcie:  v rámci aplikácie Galéria). Množstvo detailov, ktoré sa podarilo kamere zachytiť je priam až neuveriteľné. Čo poviete?

Mrwhosetheboss ďalej porovnáva množstvo zachytených detailov spolu so smartfónom Galaxy Note 10+. Lepšie je však raz vidieť, ako 10-krát počuť. Veď posúďte sami.

Okrem toho Mrwhosetheboss hovorí, že následne orezávanie fotografií ho pozitívne prekvapilo. Výsledná orezaná fotografia totiž vyzerá ako keby ju odfotil nanovo.

V  prípade natáčania videí hovorí, že Mi Note 10 je aktuálne tým najlepším čo trh ponúka (pozn. redakcie: kvalitu videa si môžete pozrieť od ~5 minúty vo videu vyššie). Prejdime však k  fotografiám v nie najideálnejších podmienkach. Mrwhosetheboss porovnáva smartfón v tejto časti primárne so zariadením Huawei Mate 30 Pro, kde hovorí, že ho milo prekvapila schopnosť zachytenia dostatku svetla, ktorá je lepšia ako v prípade konkurencie. Zároveň dodáva, že kamera je schopná zachytiť dostatok detailov. Veď posúďte sami. Nižšie si môžete pozrieť vzorku fotografie oboch zariadení.

Mrwhosetheboss v  závere dodáva, že z pohľadu kamery sa jedná o prvotriedne zariadenia. Druhým dychom však dodáva, že v prípade výkonu zaostáva za konkurenciou. V AnTuTu testovaní smartfón dosiahol približne 250-tisíc bodov (pozn. redakcie: podľa AnTuTu rebríčku, ktorý sme Vám nedávno priniesol by sa tak umiestnil na 44. priečke, hneď za zariadením Mi 9T). O  smartfóne avšak nehovorí ako o zariadení so slabým výkonom, ale ako o telefóne, kde pocítite rozdiel v rýchlostí reakcií v porovnaní s tými najvýkonnejšími zariadeniami na trhu ako sú P30 Pro, Galaxy Note 10 a ďalšie. Na druhej strane treba však dodať, že cena porovnávaných zariadení je úplne niekde inde. Len pre zaujímavosť, smartfón je aktuálne dostupný v rámci predpredaju v e-shope GearBest.com, kde ho môžete získať za niečo málo nad 450€ za podmienky využitia kupónu „GBMINOTE10“ (v prípade dopravy EU Priority Line sa vyhnete ďalším poplatkom).

Xiaomi Mi Note 10. PS: neabudnite na kupón „GBMINOTE10“

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre