ANDROIDBezpečnosťSpravodajstvo

Z obchodu Google Play bolo odstránených 49 škodlivých aplikácií s viac ako 3-miliónmi stiahnutiami. Nemáte ich v smartfóny aj Vy?

Z Google Play bolo odstránených 49 škodlivých aplikácií, ktoré používateľom zobrazovali nechcenú reklamu. Mali viac ako 3-milióny stiahnutí.

Vyzerá to na nekonečný boj. Každý týždeň sú v obchode Google Play nájdené desiatky aplikácií, z kategórie škodlivých. Najnovšie portál latesthackingnews.com upozorňuje na výsledok práce spoločnosti trend Micro, ktorá odhalila bezmála 50 škodlivých aplikácií.

Tieto aplikácie si odstráňte z  Vášho Android smartfónu

Spoločnosť Trend Micro objavila celkovo 49 škodlivých aplikácií, ktoré v  sumáre mali viac ako 3 milióny stiahnutí. Aplikácie nižšie patria do kategórie Adware, teda softwaru, ktorý používateľom servíruje otravné reklamy. Aplikácie boli dokonca schopné „schovávať“ sa za iné aplikácie nainštalované v smartfóne. Inými slovami, aplikácia vytvorila ikonku inej populárnej aplikácie, napríklad internetového prehliadača Google Chrome, na ktorú ak ste klikli, tak na Vás vyskočila reklama cez celú obrazovku. Zoznam škodlivých aplikácií  a hier si môžete pozrieť nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Adware-delivering-Android-apps-818x1024
Zdroj: trendmicro.com/blog

Ďalej, zobrazované reklamy neposkytovali používateľom možnosť zatvorenia alebo ich preskočenia. Používatelia tak museli buď stlačiť tlačidlo Domov alebo Späť.  V  súčasnosti sú aplikácie z obchodu Google Play už odstránené. Ale aj napriek tomu, je vysoká pravdepodobnosť, že mnohí používatelia ich majú aj naďalej nainštalované vo svojom Android smartfóne.

Ak ste si našli jednu alebo viacero z aplikácií, respektíve hier vyššie nainštalovanú vo Vašom smartfóne (resp. si spomínate, že ste si ju inštalovali), tak Vám odporúčame navštíviť Nastavenia smartfónu > Aplikácie > Spravovať aplikácie > a odinštalovať ich.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close