Spravodajstvo

V používaní Windows-u 10 sme predbehli Čechov

Od oficiálne vypustenia Windows-u 10 ubehli necelé tri týždne od tej doby vám prinášame pravideľné správy o počte jeho aktivácií, ktoré neustále narastajú. Príkladom môžu byť články „Windows 10 si stiahlo za 24 hodín…“ alebo „Windows 10 je už 5. najrozšírenejším operačným…“ a dnes sa pozrieme na najaktuálnejšie dáta, ktoré sú momentálne dostupné.

Len pred pár hodinami boli uverejnené ďalšie oficiálne štatistiky, ktoré priniesol zahraničný portál WinBeta, ktorý informoval o celkovom počte aktivácií Windows-u 10 ku koncu minulého týždňa, ktorý dosiahol už 50 miliónov aktivácií.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Na grafoch nižšie si môžete pozrieť ako sa darí Windows-u 10 v našich končinách a u susedov v Českej republike, kde môžete vidieť nárast používateľov Windows-u 10 z 4.04 % na 8.11 % čím si výrazne upevnil 4. priečku v používanosti.

štatistiky_Windows_Česko
Na druhom grafe môžete zase vidieť aktuálne štatistiky zo Slovenska, kde medzičasom počet používateľov narástol z 3.01 % na 9.63 % čím sa stal 3. najpoužívanejším operačným systémom v našich končinách.
štatistiky_Windows_SlovenskoZdroj: WinBeta a gs.statcounter

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close