Unikli potenciálne požiadavky pre pripravovaný systém Windows 12: Bude váš počítač kompatibilný?

Windows 12 má mať vyššie požiadavky na hardvér než jeho predchodca. Pozrite sa, či váš počítač bude ešte kompatibilný.

Windows 12
Zdroj: rafapress / Shutterstock.com

Operačný systém Windows patrí medzi najvyužívanejšie systémy pre počítače na trhu. Viacerí používatelia dnes využívajú aktuálnu verziu Windows 11, pričom prechod na „jedenástku“ bol pomerne komplikovaný. Dôvodom boli technické požiadavky, ktoré tento systém vyžadoval k tomu, aby mohol nahradiť predchádzajúci a stále podporovaný Windows 10. Ako však určite dobre odhadujete, technické požiadavky pre nový Windows 12 nechajú na staršej verzii systému ďalšie počítače. Odhaľuje to aj najnovší únik technických požiadaviek, ktoré s nami zdieľal portál andro4all.com. Ak teda využívate aktuálny Windows 11, tak sa pozrite či budete môcť využívať aj ďalšiu verziu systému alebo zostanete zaseknutí na „jedenástke“.

Windows 12 má zvýšiť svoje technické požiadavky

Operačný systém Windows 11 je aktuálne najnovšou verziou systému od spoločnosti Microsoft, ktorý na trhu vôbec nie je dlho. Aj napriek tomu už rátame s tým, že ho v blízkej dobe nahradí ďalšia veľká verzia. Podľa všetkého by Windows 12 mal prísť už koncom roka 2024 a aktuálne je v pokročilej fázi vývoja. Na to poukazujú aj uniknuté technické požiadavky, ktoré by mohla „dvanástka“ vyžadovať pre správny chod v počítači. Zvýšenie týchto nárokov na hardvér pritom pravdepodobne nechá ďalšie zariadenia bežať na staršom Windowse 11, keďže tieto parametre spĺňať nebudú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Windows 10 a Windows 11_logo
zdroj: Vosveteit.sk, Windows (Logo)

Zvýšenie požiadaviek na hardvér pritom bude slúžiť ku zvýšeniu bezpečnosti používateľov, no aj záruke lepšieho chodu vášho počítača s novším systémom. Windows 12 má pritom priniesť viaceré zmeny, ktoré by pravdepodobne nalákali nových používateľov k aktualizácii. A ak by ich zariadenie tieto požiadavky nespĺňalo, pravdepodobne by sa mohli rozhodnúť k výmene svojho počítača. Zásadnou zmenou má byť totiž podľa únikov zmena používateľského rozhrania, ktorá by spodnú lištu presunula tak, aby pripomínala dock zo systému macOS. Rovnako sa má zmeniť aj miesto zobrazovania stavu batérie či aktuálneho času, ktoré by sa nachádzalo na hornej strane monitora rovnako ako v macOS.

Bude váš počítač spĺňať tieto požiadavky?

Podľa aktuálnych únikov by sme mali rátať s tým, že Windows 12 bude vyžadovať aspoň 8GB pamäte RAM vo vašom počítači. Windows 11 pritom vyžadoval len 4GB, toto navýšenie teda pravdepodobne ovplyvní viacerých používateľov počítačov s aktuálnou verziou systému. Minimálne požiadavky na interné úložisko pritom zostávajú rovnaké, v zariadení teda musíte mať aspoň 64GB SSD disk.

ako nainstalovat Windows do pocitaca_6
Zdroj: Vosveteit.sk

Čo sa týka bezpečnosti, Windows 12 bude aj naďalej vyžadovať čip TPM 2.0, Práve táto požiadavka pritom nedovolila viacerým používateľom s Windowsom 10 prejsť na novší Windows 11 a pri ďalšom systéme teda máme rátať s tým, že sa podmienka nezmení. Aktuálne však nejde o potvrdené požiadavky spoločnosťou Microsoft. Ide len o prvý únik, ktorý sa v spojitosti s najnovším Windowsom objavil.

Spĺňal by váš počítač hardvérové požiadavky pre Windows 12? A na akej verzii aktuálne beží váš počítač? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre