Spravodajstvo

Včera nás opustil spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft, Paul Allen

Včerajší deň bol pre mnohých smutným. Opustil nás totiž človek, ktorý zhruba dve desaťročia určoval trendy v technológiách, Paul Allen, spoluzakladateľ spoločnosti Microsoft.

Paul Allen nás k včerajšiemu dňu opustil vo veku 65 rokov. Jedná sa o muža, ktorý stál po boku Billa Gatesa pri vzniku aj existencii spoločnosti Microsoft. Okrem toho, že v oblasti technológií a počítačov urobil dieru do sveta bol známy aj vďaka jeho ďalším aktivitám. Miloval šport, dokonca bol čiastočným vlastníkom basketbalového mužstva Portland Trail Blazers či futbalového klubu Seattle Sounders FC. Blízka mu bola aj hudba pričom bol vášnivým zberateľom gitár. Vo svojej zbierke mal gitary napríklad od umelcov ako Jimi Hendrix alebo Woodie Guthrie. Okrem toho bol aj veľkým filantropom.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Allen trpel rakovinou lymfómov pričom raz nad touto chorobu už vyhral. Pred dvoma týždňami však oznámil, že choroba sa mu vrátila. V rámci statusu na Twitteri, v ktorom oznámil svoje trápenie širokej verejnosti však dodal, že lekári sú optimistickí. Bohužiaľ niekoľko dní na to podľahol tejto zákernej chorobe.

„Paulova rodina a priatelia boli požehnaní, ža mohli zažiť jeho vtip, teplo, veľkorysosť a hlboké znepokojenie. Aj napriek jeho pracovnému vyťaženiu si vždy našiel čas pre rodinu a priateľov…“, Hovorí Jody Allen, jeho sestra a zakladateľka spoločnosti Vulcan.

Zdroj: TechChrunch.com, úvodný obrázok: Youtube (TIME)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close