APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Ubuntu je odteraz dostupné vo Windows Obchode

V máji Microsoft oznámil, že plánuje dostať Ubuntu, SUSE LinuxFedora do Windows Obchodu a tak sa aj teraz deje. V závere minulého mesiaca pridali SUSE Linux a SUSE Linux Enterprise. Nakoľko integrovali do Windows 10 funkciu Windows Subsystem pre Linux (WSL), môžete spustiť sandboxovú verziu priamo vo Windows 10.

Zdroj: vlastný

Microsoft pokračuje vo svojom pláne a najnovším príspevkom je teda Ubuntu. Užívatelia vo Windows Insider programe, ktorý bežia na Preview build-e 16190 alebo novšom, si môžu nainštalovať túto distribúciu už dnes. Akonáhle si ho stiahnete a spustíte, začne sa vám automaticky inštalovať do počítača.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Inštalácia Vám umožní využívať Ubuntu Terminal a iné nástroje vrátane Bash, Git a podobne. Treba však pripomenúť, že na to, aby sa Vám nainštalovalo Ubuntu, je potrebné, aby ste mali vo svojom zariadení povolený Windows Subsystem pre Linux.

Získanie Ubuntu z Windows Obchodu nesie so sebou pár benefitov. Napríklad:

  • Rýchlejšie, bezpečnejšie a spoľahlivejšie stiahnutie – Aplikácia Windows Obchod využíva sofistikovaný mechanizmus sťahovania aplikácií, ktorý minimalizuje veľkosť stiahnutých aplikácií, čo prináša rýchlejšie a spoľahlivejšie preberanie
  • Získajte SUSE, Ubuntu, Fedora a všetky ďalšie, ktoré prídu – Windows Subsystém pre Linux je navrhnutý tak, aby podporoval inštaláciu viacerých distribúcií naraz.
  • Majte spustený Windows a rôzne Linux distribúcie súčasne – Vďaka WSL môžete nie len nainštalovať, ale aj spustiť rôzne distribúcie simultánne.
Ubuntu on Windows
Ubuntu on Windows

Zdroj: vlastný

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close