SpravodajstvoTechnológie

Ubisoft predstavil prvé hry pre HoloLens od Microsoftu

Spoločnosť Ubisoft začala s vývojom ich prvých hier pre rozšírenú realitu HoloLens od Microsoftu. Konečne sme sa dočkali prvých záberov z testovania. V poslednom roku Ubisoft taktiež predstavil zopár hier pre headsety s virtuálnou realitou. Hry ako Eagle Flight alebo Star Trek: Bridge Crew ponúkajú zábavný gameplay, no virtuálna realita neponúka až také široké spektrum rôznych techník a postupov pri hraní hier, ako tá rozšírená. Headset s rozšírenou realitou HoloLens v podstate žiadne priestorové obmedzenia nemá a hranie hier s takýmto headsetom ponúka oveľa intenzívnejší zážitok pri hraní.

Počas konferencie Unite Europe 2017, spoločnosť Ubisoft ukázala prvé „testy“ ich hier pre HoloLens. Prvá predstavená hra sa volá Toy Soldiers. Už samotný názov tejto hry prezrádza o čo asi ide. Ide o jednoduchú strategickú hry, v ktorej si postavíte armádu z maličkých vojakov. Hra ponúka široké spektrum stratégií a pohybov vašej armády, keďže rozšírená realita používa objekty, ktoré sú pred vašimi očami. Predstavte si vidieť súboj dvoch armád zložených z malých vojakov, ktorí behajú po vašom nábytku, cez celú vašu izbu a toto všetko sa odohráva priamo pred vašimi očami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: vrfocus.com

Druhá predstavená hra sa volá Rabbid Rockets. Ide o hru kde okolo vás poletujú malé postavičky (podobajúce sa zajacom), ktoré poznáme už z viacerých hier. Z strede zorného pola sa nachádza terč spolu s robotickými rukami. Tie zrejme slúžia na chytanie alebo odstreľovanie týchto postavičiek v priestore vašej izby.

Obe hry sú stále iba v prvotnom testovaní, ale už teraz vyzerajú veľmi zaujímavo. Dúfajme že Ubisoft nezostane iba pri týchto dvoch hrách a prinesie ešte väčšiu ponuku zábavných hier pre HoloLens. Vďaka tejto spolupráci môžeme v budúcnosti očakávať ďalšie prírastky do hier pre HoloLens od konkurenčných spoločností Ubisoftu.

Zdroj: mspoweruser.com

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close