APLIKÁCIE A HRY

Služba Uber prichádza na Slovensko. V Bratislave ju môžete vyskúšať do nedele zadarmo

Jeden z neznámejších start-upov Uber konečne prichádza aj na Slovensko. Pre tých, ktorí službu Uber nepoznajú, tak Uber je služba, vďaka ktorej si jeho používatelia môžu zabezpečiť  transfer z jedného bodu do druhého, tak ako sme zvyknutí u taxi služieb, avšak v tomto prípade za volantom bude sedieť taxikár „amatér“, ktorý nebude potrebovať žiaden taxameter ani nič podobné, bude mu stačiť len živnostenské oprávnenie a byť partnerom spoločnosti Uber Slovensko.

Uber_Slovakia_Windowscentrum.sk

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mnohých z vás možno napadne aký to má zmysel, veď v podstate sa jedná o bežnú „taxi službu“, avšak nie je tomu úplne tak. Totiž šoféri „Uberu“ sú odbremenený od viacerých poplatkov, ktoré v súčasnosti odvádzajú taxi službám, čím dokážu výrazne znížiť náklady na prevádzku. Táto služba bola zavedené napríklad nedávno aj v Prahe, kde hneď získala veľkú popularitu a to na základe ceny cestovného, ktoré oproti bežným taxi službám klesli takmer o 50 %. Na druhej strane výhoda nie je len v konečnej cene, ale aj v transparentnosti, ktorá je o niečo väčšia ako v bežných taxíkoch, totiž zákazník bude dopredu vedieť koľko zaplatí a tiež platba nebude prebiehať v hotovosti, ale online prostredníctvom samotnej aplikácie.

„Sme veľmi radi, že prinášame našu službu do ďalšieho mesta na Dunaji. Uber prináša ľuďom v Bratislave ďalšiu možnosť voľby ako sa presunúť z miesta A do miesta B spôsobom, ktorý je spoľahlivý, bezpečný a dostupný. Bratislavčania sú známi ako mimoriadne technicky zruční, o čom svedčí aj fakt, že našu aplikáciu si ich tu stiahli tisíce ľudí a to ešte predtým, než bola služba vôbec dostupná,“ tvrdí Lokman Kuris, ktorý je zodpovedný za medzinárodnú expanziu Uberu po svete.

Aplikácia funguje na jednoduchom princípe a to na základe GPS, vďaka ktorému  vám zobrazí najbližší voľný taxík a po zadaní objednávky môžete sledovať jeho príchod. Medzi ďalšie výhody patrí aj možnosť hodnotenia taxikára, ktoré pozostáva napríklad z jeho správania, či nešiel dlhšou trasou,… Uber ďalej dodáva, že ďalšou výhodou je aj rýchlosť príchodu taxíka, ktorý sa napr. v Prahe pohybuje do 5 minút alebo v New Yourku dokonca do 2 minút.

Služba Uber by mala byť dostupná od štvrtka a do nedele by mala byť zadarmo, avšak čo sa týka počtu taxikárov, ktorí budú jazdiť pod „Uberom“ nie je nateraz známy.

Aplikáciu pre Windows Phone môžete stiahnuť na odkaze nižšie (je potrebné kliknúť na QR kód).

Zdroj: etrend.sk

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close