Tieto dve novinky v systéme Android si zamilujete: Zvýšia vašu bezpečnosť aj komfort!

Android smartfóny získajú dve užitočné funkcie, ktoré uvítate aj vy. Týkať sa budú detekcie okolitých zariadení s pripojením Bluetooth.

android smartfon
Zdroj: rafapress / Shutterstock.com

Operačný systém Android sa aktuálne v telefónoch nachádza v najnovšej verzii Androidu 13, no počas konferencie Google I / O sme sa pred pár dňami mohli pozrieť aj na ukážku ďalšej verzie. V systéme Android 14 budeme môcť využiť viac možností AI, no tu to však nekončí a Google vylepšuje aj ďalšie funkcie smartfónu. Ako už určite dobre viete, cieľom spoločnosti, ktorá zastrešuje práve operačný systém pre smartfóny, je priniesť vyššiu bezpečnosť a komfort používateľov. To sa Androidu 14 určite podarí, nakoľko portál makeuseof.com nás informuje o nových funkciách, ktoré doň prídu. Tieto funkcie si určite zamilujete, nakoľko sme ich už v telefónoch dávno mali mať.

Android smartfóny nám umožnia nájsť naše stratené zariadenia

Aj vy ste možno niekedy stratili svoje zariadenie ako slúchadlá či hodinky, resp. ste nevedeli, kam ste si ich položili. Využiť ste tak mohli funkciu Nájsť zariadenie, no len v prípade, že toto zariadenie bolo pripojené k rovnakému účtu Google. To sa ale má v blízkej dobe zmeniť, pričom budeme mať možnosť vyhľadať aj zariadenia, ktoré nie sú aktuálne pripojené k internetu. Do aplikácie Nájsť zariadenie vo vašom účte Google si budete môcť pridať viacero zariadení ako vaše slúchadlá či iné inteligentné gadgety aj v prípade, že nedisponujú GPS.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
android telefon titulka
Zdroj: Pe3k / Shutterstock.com

Android smartfóny nám totiž umožnia navigovať sa k zariadeniu na základe Bluetooth trackeru. Funkcia Nájsť zariadenie pritom vyvolá v zariadení zvuk, ak teda bude zariadenie s týmto spôsobom vyhľadania kompatibilné. Ak však bude kompatibilita chýbať, na základe našej polohy nás bude vedieť smartfón navigovať.

Upozornenie na trackery v blízkosti

V priebehu posledných mesiacov sa vo veľkej miere rozšírili rôzne menšie trackery, ktoré častokrát nevieme odhaliť. Veľkým výrobcom trackerov je aj spoločnosť Apple, ktorá s AirTagom vyvolala nákupnú horúčku. Tieto trackery vedia odosielať svoju polohu do telefónov používateľov a jednoducho by sa mohlo stať, že by tak niekto sledoval našu polohu. Android smartfóny sa však voči tomuto budú brániť a na blízkosť trackeru nás upozornia.

Android smartfon titulka
Zdroj: rafapress / shutterstock.com

Do vášho smartfónu tak príde upozornenie, že s vami môže cestovať aj neznámy tracker. Ak by ste na toto upozornenie klikli, systém Android vám bude vedieť ukázať presnú polohu, kde tento tracker identifikoval naposledy. Aj vy si teda budete vedieť overiť, či náhodou nešlo o tracker, ktorý sa vo vašej blízkosti objavil náhodou. Váš telefón však bude vedieť aj zastaviť funkciu tohto trackeru, aby vás ďalej nemohol sledovať. Táto funkcia získa kompatibilitu s každým známejším Bluetooth trackerom vrátane AirTagu od Applu. Stačiť bude to, že sa bude vedieť spojiť s funkciou Nájsť zariadenie.

Ktorá novinka v systéme Android vás poteší viac? Bude to možnosť vyhľadania drobnej elektroniky alebo detekcia sledovania? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre