Návody

Ako testovať aktuálne Windows 10 buildy?

Spoločnosť Microsoft sa upriamila najmä na spätnú väzbu na svoje produkty, týmto spôsobom je tvorený aj aktuálne ich najnovší operačný systém Windows 10, ktorý využíva viac ako 120 miliónov používateľov na svojich počítačoch. Vďaka spätnej väzbe dostáva Microsoft cenné informácie, ako vylepšiť operačný systém a čo na ňom naopak aj odstrániť.

Z hľadiska tzv. “okruhov“ sa pri Windowse 10 používatelia delia do dvoch hlavných kategórii:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • Fast Ring
  • Slow Ring

Fast Ring reprezentuje používateľov, ktorí majú tento okruh nastavený a dostávajú tak každý build na stiahnutie, ktorý môžu testovať a na základe spätnej väzby tak aj vylepšiť operačný systém.

Slow Ring je predvolený režim, ktorý je už prednastavený po nainštalovaní operačného systému. Takíto používatelia, ktorí tvoria najväčšiu časť používateľov dostávajú iba aktualizácie pre nich určené, teda tie, ktoré fungujú správne a sú prakticky stabilné.

Prinášame teda návod, ako sa ku kategórii Fast Ring pripojiť a získať tak najnovšie aktualizácie Windows-u 10.
Pre zmenu na Fast Ring zvoľte takúto cestu: Nastavenia –> Aktualizácia a obnova –> Rozšírené možnosti –> Zmeňte Slow na Fast

Pred každou aktualizáciou vám odporúčame si vytvoriť aj bod obnovy pre prípadnú neúspešnú aktualizáciu. Stretli sme sa aj s problémom, že keď bol notebook pripojený k externému monitoru, či projektoru, aktualizáciu systém odmietol nainštalovať, po odpojení sa bezproblémovo aktualizácia nainštalovala.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close