Spravodajstvo

Surface telefóny výjdu v roku 2017 v troch verziách

Microsoft upravuje svoju stratégiu voči smartfónovemu trhu. Surface telefóny by podľa najnovších informácií mali prísť do predaja už v roku 2017 a mali by nahradiť Lumie kompletne. Predpokladáme, že tento krok je odpoveďou na klesajúci podiel Lumií na trhu s telefónmi.

Ďalej tento dátum neprichádza ako čistý blesk z neba, keďže Microsoft už na konferencii BUILD 2016 oznámil, že tento rok nie je primárne sústredený na telefóny, čo sa v budúcom roku zmení.

Microsoft má takto pekne našliapnuté na to, aby v krátkodobom horizonte nahneval Windows Phone komunitu, ale v dlhodobom horizonte sa komunita môže tešiť, keďže Microsoft prinesie novinky, ktoré konkurencia nemá a plánuje väčšiu expanziu.

Dôvodom tohto opozdenia je vraj to, že tento rok Microsoft masívne prehodnocuje svoju taktiku a prístup ako k hardvéru tak aj k softvéru.

Nový telefón napríklad nepríde v jednej alebo dvoch vyhotoveniach, ale rovno v troch.

Jeden pre bežného konzumenta, druhý pre podnikateľov a tretí pre naozaj zarytých fanúšikov. Kaźdý z modelov má mať špeciálne funkcionality, ktoré ich od seba navzájom rozlíšia. Detajly ale zatiaľ Microsoft ohľadom rozdieľnosti modelvo nevypustil.

Odhaduje sa, že najvyššia verzia Surface telefónu môže kľudne stáť až $1,000.

Novú sériu Surface telefónov vyvíja tím vedení Panos Panayom a má príst spolu na trh so Surface Bookom 2 a Surface Pro 5.

Tento krok bude pravdepodobne znamenať koniec Lumií a Lumia 650 sa stane s najväčšou pravdepodobnosťou posledným modelom v tejto rade.

A na záver, s týmito krokmi zároveň Microsoft predpokladá masívny nárast a expanziu Windows 10 Mobile.

 

Mohlo by Vás zaujímať

Zobraziť komentáre
Close
Close