SpravodajstvoTechnológieZariadenia

Nové Microsoft Surface Pen je najrýchlejším digitálnym perom na svete

Microsoft nám prináša ďalšiu novinku. Spolu s novým Surface Pro laptopom predstavil vylepšeného nástupcu Surface Pen. Podľa slov Microsoftu si novšiu vylepšenú verziu Surface Pen obľúbia najmä používatelia predošlej verzie. Nové pero prináša vylepšené technológie spolu s novými funkciami.

Nové Surface Pen od Microsoftu ponúka zopár noviniek, ktoré používatelia využijú najmä pri kreslení a maľovaní s väčšou precíznosťou a kontrolou nad perom. Ide najmä o 4-násobné zvýšenie citlivosti na tlak oproti svojmu predchodcovi. Veľkou výhodou bude funkcia, pri ktorej zariadenie rozpoznáva naklonenie pera. Tieto dve výhody spolu prinášajú oveľa realistickejší výsledok pri tieňovaní a maľovaní.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: aivanet.com

Spoločnosť prehlásila, že sa jedná o najrýchlejšie pero v porovnaní s konkurentmi. Spolutvorca zariadení Microsoft Surface, Steven Bathiche v rozhovore s TheVerge prezradil, že Surface Pen je dvojnásobne rýchlejšie ako jeho konkurent Apple Pencil. Najnovšia technológia špeciálneho kremíku, dotykového senzora, akcelerátora obrazovky a nového API vo Windows 10 spoločne zaisťujú veľmi rýchlu odozvu na hranici 21 milisekúnd.

https://youtu.be/TwWs2jIy4js

Surface Pen bude kompatibilné s predchádzajúcimi Surface zariadeniami. Dostupné bude v 4 farebných prevedeniach: Platinum, Cobalt Blue, Black a Burgundy.

Zdroj:theverge.com, úvodný obrázok(microsoft.com)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close