Sú predstavené! Apple predstavil iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro a iPhone 12 Max

Apple predstavil celkovo 4 nové modely smartfónov. Najmenší disponuje 5,4“ displejom zatiaľ čo ten najväčší 6,7“ displejom. Nechýba ani 5G konektivita

iPhone 12 Pro_1
Zdroj: Apple

Spoločnosť Apple pred malými chvíľami oficiálne predstavila novú produktovú radu smartfónov iPhone 12. Celkovo boli predstavené 4 modely smartfónov.

iPhone 12 a iPhone 12 Mini

Nový iPhone 12 ponúkne 6,1“ Retina XDR displej s rozlíšením 2532 x 1170 bodov. Kontrast displeja je 2 000 000 : 1 a zároveň podporuje svietivosť displeja až do 1 200 nitov. Nechýba ani podpora technológií Dolby Vision a HDR 10. zároveň treba dodať, že displej zariadenia ja pokrytý špeciálnou keramickou ochranou, ktorá je v porovnaní s predošlou generáciou o niečo odolnejšou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
iPhone 12 a iPhone 12 Mini
Zdroj: Apple

Spoločnosť ďalej odkryla, že nový model smartfónov v porovnaní s minulým rokom je o 11% tenším, o 15% menším a  o 16% ľahším.

Apple ďalej prezrádza, že zariadenie je vybavené 6-jadrovým procesorom A14 Bionic, ktorému nechýba 5G konektivita. Procesor je zároveň vyrobený 5nm technológiou. 2 jadra procesora sú určené pre tie najnáročnejšie úlohy, zatiaľ čo ostatné sa starajú o energeticky efektívny chod.

Zariadenie ďalej disponuje kamerovým modulom s dvomi snímačmi. Apple ďalej vyzdvihuje nový vylepšený Nočný režim a HDR 3 podporu.  Zároveň treba dodať, že ide o dva 12-megapixelové snímač (Ultra široký snímač + širokouhlý snímač) s podporou 2-násobného optického priblíženia.

iPhone 12 a iPhone 12 Mini_kamera
Zdroj: Apple

Ďalšou novinkou je bezdrôtový nabíjací systém MagSafe. Zariadenie však nebude lacným špásom. Cena smartfónu bude začínať na úrovni od 799USD. Dostupné budú celkovo varianty so 64GB, 128GB a 256GB úložným priestorom.

Apple nabijaci system
Zdroj: Apple

iPhone 12 Mini bude menšou dvojičkou, ktorá ponúkne „len“ 5,4“ Super Retina XDR OLED  displejom. Zaujímavosťou je, že telo zariadenia je menším ako iPhone 8, ktorý mal 4,7“ displej. Rovnako, ako v prvom prípade, zariadenie bude poháňané procesorom A14 Bionic s podporou 5G technológie. Predávať sa bude od 699USD. Dostupný bude ešte so 64GB a 128GB úložným priestorom.

iPhone 12 Pro a iPhone 12 Max

Najviac pozornosti získali však modely Pro a Max. Ide predsa len o zariadenia s prívlastkom „najlepšie“. Začnime modelom Pro, ktorý disponuje 6,1“ OLED displejom s rozlíšením 2532 x 1179 bodov. Verzia zariadenia Max ponúka 6,7“ displej s rozlíšením 2778 x 1284 bodov. Rovnako, ako v prípadoch vyššie, tak aj v tomto, displej je pokrytý špeciálnou keramickou vrstvou, ktorá zabezpečuje zvýšenú odolnosť voči poškodeniu. Bohužiaľ však sklame prítomnosť „len“ 60Hz displeja. Potvrdili sa tak špekulácie, ktoré sa objavili na internete v posledných týždňoch. Maximálna svietivosť displejov je 1 200 nitov.

Zdroj: Apple

Zariadenia sú rovnako vybavené A14 procesorom s podporou 5G pripojenia. Pribudol aj zaujímavý režim „Smart data“, ktorý sa stará o automatické prepínanie medzi 5G a 4G sieťami.

Apple smartfóny vybavil fotoaparátmi s trojitým objektívom a pokročilými fotografickými funkciami, vrátane ultraširokého 12MP fotoaparátu s clonou f / 1.6 a 7-členného objektívu. Fotoaparát ‌zariadenia iPhone 12 Pro má 52mm teleobjektív, ktorý ponúka 4-násobný optický zoom, zatiaľ čo model Pro Max má 65mm teleobjektív s ohniskovou vzdialenosťou na priblíženie, prísnejšie orezanie a 5-násobné optické priblíženie. Fotoaparát na Pro Max má tiež o 47 percent väčší snímač, s 1,7 μm pixelmi pre zlepšenie kvality výsledných fotografií o 87 percent pri slabom osvetlení, a „expanzívny“ ultraširoký fotoaparát. Rovnako ako v prípade vyššie, tak snímače dostali rozlíšenie po 12 megapixelov. Avšak azda tou najvýznamnejšou zmenou je prítomnosť LiDAR snímač, o ktorom sa v posledných mesiacoch špekulovalo vo zvýšenej miere. Ide o snímač, ktorý je schopný merať vzdialenosť medzi predmetmi prostredníctvom osvetlenie cieľa laserovým svetlom.

iPhone 12 Pro iPhone 12 Max_kamerovy modul
Zdroj: Apple

Prejdime však k cene zariadení. Pro verzia smartfónu bude začínať na úrovni 999USD, v prípade Max verzie, cena bude začínať na úrovni 1099USD.

pozn. redakcie: článok budeme priebežne aktualizovať vrátane novo predstavených funkcií

Zdroj: Apple, Apple 2

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre