SpravodajstvoVeda a výskum

Spoznať cestovateľa v čase môže byť náročné, tu je však návod, ako na to

Je cestovanie v čase skutočné?

V roku 1998 sa objavil muž menom John Titor, ktorý o sebe tvrdil, že prišiel z budúcnosti. Podľa jeho slov sa ľudstvu podarilo vymyslieť stroj času niekedy okolo roku 2036.

John Titor bol aktívny aj na internetových diskusných fórach, v rokoch 2000 až 2001, kde vystupoval pod svojim menom. Na týchto stránkach písal o svojom živote, ako aj o udalostiach, ktoré majú nasledovať. Vyšetrovania súkromných detektívov poukazovali na sporné tvrdenia, ktoré udával o svojom života a spolu s faktom, že väčšina jeho predpovedí sa ukázalo byť nepravdivých, v roku 2009 sa vyšetrovanie ukončilo. Záver bol, že John Titor, cestovateľ v čase, bol hoax, ktorý vytvorila dvojica Američanov, Larry Haber a jeho brat, Morey Haber.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak by bolo cestovanie do minulosti možné a nám by sa podarilo dokázať, že ku nám niekto prišiel z budúcnosti, bol by to objav, ktorý by otriasol Einsteinovou teóriou relativity. Einstein pristupoval k času ako ku štvrtej dimenzii, ktorá dáva akýsi smer nášmu trojrozmernému vesmíru. Dokopy tvoria časopriestor, ktorý môže ovplyvňovať len gravitácia. Hovorí o tom aj YouTube kanál What If.

Ako odhaliť cestovateľa v čase?

Lenže odhaliť cestovateľa v čase môže byť ešte zložitejšie, než samotné cestovanie v čase. Potenciálny cestovateľ v čase by mohol ukázať svoje futuristické technológie, alebo podstúpiť genetické testovanie, ktoré by mohlo odhaliť pravdu. Podobný postup zvolil aj vyššie spomínaný, záhadný John Titor. Ten vo svojich prvých príspevkoch na internete detailne popisoval zariadenie, ktoré mu umožnilo vrátiť sa v čase. Tvrdil, že išlo o malé zariadenie, ktoré nazýval C204. Tento stroj pracoval na princípe dvoch mikrosingularít, ktoré mu umožnili ovládať gravitáciu a vrátiť ho v čase do minulosti. Tento stroj mal byť nainštalovaný v kufri auta a celá myšlienka sa zdala byť inšpirovaná filmom Návrat do budúcnosti.

V roku 2009 prišiel svetoznámy teoretický fyzik, Stephen Hawking, s nápadom, ako odhaliť potenciálnych cestovateľov v čase. Usporiadal večierok, ktorý bol špecificky určený pre týchto cestovateľov a pozvánky naň začal rozdávať až po skončení večierku. Veril, že ak by niekto prišiel na večierok predtým, než rozdal pozvánky, išlo by o dôkaz toho, že cestovanie do minulosti je naozaj skutočné.

 

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close